banner461
banner195

Rektör Kılıç’tan Umuda Bir Adım Tüm Engelliler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği'ne Ziyaret

Nevşehir Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Umuda Bir Adım Tüm Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Rektör Kılıç’tan Umuda Bir Adım Tüm Engelliler Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği'ne Ziyaret
19 Aralık 2012 Çarşamba 17:46

banner143
banner134

 Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Çetin Pekacar, Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Birimi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zeliha Leblebici ile birlikte Umuda Bir Adım Tüm Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı, Dernek Başkanı Hülya Belirir karşıladı.

 

Nevşehir Üniversitesinin her geçen gün büyüyüp gelişmesinin Nevşehir için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu söyleyen Umuda Bir Adım Tüm Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Belirir, “Nevşehir Üniversitesinin güzide Rektörü Sayın Filiz Kılıç hanımın bizleri ziyaret etmelerinden dolayı kıvanç ve mutluluk duyduk. Kendisi bu ziyaretleriyle bizleri onurlandırdılar. Hakikaten dışarıdan biri olarak içeri girip baktığımızda üniversitemizin yeni açılan birimleriyle, fakülteleriyle, meslek yüksekokullarıyla, personel için yapılan konutlarıyla her geçen gün büyüyüp geliştiğini görüyoruz. Bu, bizleri çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Tüm bunların yanında yapılan çalışmalarda engellileri de düşünmelerinden dolayı kendilerine tüm engellilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Nevşehir Üniversitesi olarak şehir ve üniversite işbirliğine büyük önem verdiklerini, üniversitede yapılan her çalışmada engellileri ve engelli öğrencileri düşünerek hareket ettiklerini belirten Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ise, "Nevşehir Üniversitesi olarak kurulduğumuz günden bu yana her zaman şehirle, sivil toplum örgütleriyle çok yakın diyalog halinde hareket etmeye gayret ettik. Bizim çok önem verdiğimiz derneklerimizden biri de Umuda Bir Adım Tüm Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğidir. Bu derneğimizin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerini çok yakinen takip ediyoruz. Bu anlamda kendileriyle ortak çalışmalarımız oldu. Nevşehir Üniversitesi olarak engellilerimiz ve engelli öğrencilerimiz bizim için çok önemli. Bu anlayışla üniversitemiz içerisinde daha önceden yapılmış birimlerimizde engellilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak adına engellilerimize yönelik engelli rampaları, lavabolar ve asansörler yaptık. Bunların yanında engellilerimizin kütüphanemizden yararlanabilmeleri için elektronik büyüteçler, sesli okuma cihazı ve programlar aldık. Ayrıca yeni binalarımızı da engellilerimizi düşünerek dizayn ediyoruz. Nevşehir Üniversitesi bünyesinde oluşturduğumuz Engelsiz Üniversite Birimimizle gerek üniversitemizdeki engellilerimiz, gerekse şehrimizde bulunan engellilerimiz için neler yapabiliriz noktasından hareket ederek çok ciddi çalışmalarımız oldu, bunlar devam ediyor ve devam edecek’ dedi.

 

Ziyaret sonrasında Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.