banner461
banner195

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç'ın '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' Mesajı‏

Milletimizin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek adına giriştiği büyük bir mücadelenin sonucunda elde edilen Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlamanın milletçe onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç'ın '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' Mesajı‏
28 Ekim 2015 Çarşamba 10:40

banner143
banner134
 Milletimizin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek adına giriştiği büyük bir mücadelenin sonucunda elde edilen Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlamanın milletçe onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Bu cennet vatanın inşasında verilen topyekûn mücadeleyle temelleri atılan Cumhuriyet, o kahraman nesilden bizlere kalan büyük bir mirastır. Tarihte eşine ender rastlanır bir zaferin adı olan Cumhuriyet, eşsiz bir vatan sevgisi, büyük bir azim ve yılmaz bir kararlılık örneğidir. Bu başarıyla birlikte egemenlik, kayıtsız şartsız milletimizin olmuştur.


92. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin varlığıyla milletçe haklı bir gururu yaşıyor ve geçmişten aldığımız güçle geleceğe büyük bir ümitle bakıyoruz. Bu itibarla bağımsızlığımızın ve demokrasimizin en önemli göstergesi olan Cumhuriyet’i bu vatana kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal’i, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Filiz KILIÇ

Rektör


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.