banner461

Rektörlük seçimlerinin kaderinde Türk Eğitim-Sen önemli rol üstlenecek

Mayıs ayı içerisinde belirlenen sendikaların üye sayılarına göre Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen yetkili sendika oldu. Bu durum önümüzdeki günlerde daha da ısınması beklenen rektörlük seçimlerinin kaderini de etkileyecek.

banner503
Rektörlük seçimlerinin kaderinde Türk Eğitim-Sen önemli rol üstlenecek
31 Mayıs 2016 Salı 11:57

banner143
banner134
Edinilen bilgiye göre Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi 247 üye sayısı ile Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde yetkili sendika oldu. Eğitim-Bir-Sen 74, Eğitim-Sen 9, Aktifsen 2, Öğretim elemanları sendikası ise 2 üye sayısı kazandı. Üniversitede toplam sendikalı çalışan sayısı ise 334 olarak belirlenmiş durumda.

Alınan bilgilere göre; henüz Türk Eğitim-Sen ya da diğer sendikaların açıkça destek verdiği bir isim ortaya çıkmış değil.
Eski rektör yardımcılarından Prof. Dr. Çetin Pekaçar’ın dışında şu ana kadar Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bende rektör adayıyım diyen henüz çıkmadı.
Rektör adaylığını düşünenlerin nabız yoklaması yaptığı gözlenen Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde sendikalı çalışan sayısına bakıldığında Mustafa Uğur başkanlığındaki Türk Eğitim-Sen’in rektörlük seçimlerinin kaderini belirleyecek kilit bir rolde olduğu söylenebilir.

 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.