banner461
banner195

Sağlık Eğitiminde Altınyıldız Farkı

Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları Sağlık Eğitimi hizmetlerinin sunumunda da Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile fark yaratmaktadır.

Sağlık Eğitiminde Altınyıldız Farkı
29 Ocak 2016 Cuma 09:12

banner143
Sağlık Eğitiminde Altınyıldız Farkı
İlgili Galeriye Git
banner134
               Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları Sağlık Eğitimi hizmetlerinin sunumunda da Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile fark yaratmaktadır.
 

               2013-2014 öğretim yılında ilimizin ilk özel sağlık meslek lisesi olarak Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği alanlarında  dört şube olarak  sağlık eğitimine başladı. Geçen öğretim yılında da Sağlık Hizmetleri alanında Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarında öğrenci ve velilerimizin eğitim-öğretim hizmet kalitesinin yüksek olması sebebiyle  yoğun talepleri  doğrultusunda  çalışmalarını yürütmektedir.

              Toplumun sağlık personeli ihtiyacını karşılamak amacıyla mesleki bilgi ve becerilerle donatılmış, sağlık hizmet sunum kalitesini daha da yükseltecek, sağlık hizmetlerine güveni artıracak, kendisi ve toplumuyla barışık, mesleğiyle ilgili yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini yenileyen milli, manevi, ahlaki ve insani değerleri  benimseyen sağlık elemanları yetiştirmek için, okulda bilgi teknoloji , 3 D sınıfı derslik ve  uygulama laboratuarlarında, hastanede işletmede beceri eğitimlerinde “ keşfet-planla-yap-başar “ prensibiyle geleceğin sağlık neferleri görev bilinciyle yetişmektedir.

            Altınyıldız Koleji Yöneticileri; tecrübeli ,güçlü ve başarı odaklı  öğretmen kadrosu ,alan şefleri ile öğrencilerimizi yalnızca mesleğe değil sosyal yaşam becerileri konusunda da sosyal sorumluluk bilinciyle edindikleri bilgi-beceri ve donanımları  yaşamın her anında “ Sağlıklı Beslenme – Kanser- Diyabet ve Böbrek Hastalıklarından Korunma  konularda  sağlık eğitimi bilgilendirme gruplarının   yarıyıl tatilinde de evde velileriyle-çevrede komşu ,akraba,arkadaş bilgilendirmeleri ile  toplumsal duyarlığın sürdürülmesi çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

             Sağlık Eğitim faaliyetlerini büyük bir coşkuyla yürüten öğrencilerimiz;Tüm insanların mutlu ,huzur dolu , sağlıklı yarınlarda yaşaması dilek ve temennisinde bulunarak  ikinci yarıyılda da   sosyal sorumluluk çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.