banner461
banner195

Sağlıklı Genç Nesiller Projesi Sürüyor

Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet İlkokulunun ortak yürüttüğü Sağlıklı Genç Nesiller Projesi 4 yıl sürecek olup projenin 2 yılı tamamlandı.

Sağlıklı Genç Nesiller Projesi Sürüyor
14 Ekim 2015 Çarşamba 13:48

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet İlkokulunun ortak yürüttüğü Sağlıklı Genç Nesiller Projesi 4 yıl sürecek olup projenin 2 yılı tamamlandı.


Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser şubesi Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Şubesi tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılında, Cumhuriyet ilkokulu 3. sınıf öğrencilerine projenin ilk basamağı olan, öğrencilerin boy kilo ölçümü ve yeterli ve dengeli beslenme konulu eğitim yapıldı.

Eğitimden hemen sonra oyun oynanarak eğitimde anlatılan besin grupları pekiştirildi. Öğrencilere fiziksel aktivite konulu şapkalar dağıtıldı. Çocukların ailelerinde beslenmede yapılan hataları saptamak ve ailelere birebir diyetisyen psikolog danışmanlığı vermek amacıyla geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi ev ziyaretleri planlanıyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.