banner461
banner195

Servis ücretleri, mesafeye göre belirleniyor

Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, son günlerde sık sık Nevşehir kamuoyunun gündeme getirilen öğrenci servisi ücretlerinin belirlenmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Servis ücretleri, mesafeye göre belirleniyor
06 Eylül 2017 Çarşamba 13:59

banner143
banner134
Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, son günlerde sık sık Nevşehir kamuoyunun gündeme getirilen öğrenci servisi ücretlerinin belirlenmesi konusunda açıklamalarda bulundu.
Söz konusu öğrenci servis ücretlerinin belirlenmesinde özel yada devlet okulu ayrımı yapılmadan okulların yerleşim alanlarına mesafeleri göz önünde bulundurularak ücretlerin belirlendiğine değinen Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, “Servis fiyat tarifesinde ücretler belirlenirken,  okulların yerleşim yeri dışında olup olmadığı ve mesafeleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Özel okul diye ayrı bir uygulama yapılmamakta olup, özel okullar yerleşim yerleri dışında bulunduğundan fiyatta farklılık göstermektedir. Fiyat listesi incelendiğinde yerleşim yeri dışında bulunan devlet okullarının da yine fiyat farklılığı bulunduğu görülmektedir. Örnek vererek açıklayacak olursak; dev okulu olan Şehit Demet Sezen Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi yerleşim alanı dışında bulunduğundan 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı için 1175 TL iken, Altınyıldız Koleji özel okul olup yerleşim yerleri dışında olduğundan 1125 TL olarak belirlenmiştir. Görüldüğü üzere özel veya devlet okulu ayrımı yapılmamakta olup, okulların yerleşim yerlerine uzaklıkları dikkate alınarak servis ücretleri belirlenmiştir. Servis taşımacılığı özel bir hizmet olup kişilerin karşılıklı anlaşmaları neticesinde hizmet verilmektedir. Servis taşıma fiyatları belirlenirken, okulların yerleşim alanı içerisinde olup olmadığı ve mesafeleri göz önünde bulundurulmaktadır. Kamuoyuna yansıyan özel okul, devlet okulu ayrımı yapılmamaktadır. Servis taşımacılığında kaliteyi, konforu ve güvenirliği artırmak için çalışmalarımız sürmektedir. Yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde birçok arıcımız yenilenmiş ve araçlarımıza sesli-görüntülü kamera sistemi takılmıştır. Velilerimizin bu görüntüleri internet üzerinden izleyebilmeleri için çalışmalarımız sürdürülmektedir” dedi. 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Veli - 11 ay önce
Ozaman 1 km uzaktaki okul içinde ayrı fiyat belirleyin
Avatar
mevlüt - 11 ay önce
Anca fiyata zam yapsanız tabi tek tabancasiniz millet mecbur nasil olsa diyorsunuz