banner461
banner195

Sinan İpek Altınyıldız Liselerinde Öğrencilerle Buluştu.

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İPEK,Altınyıldız Koleji Lise öğrencilerine yeni sınav sistemi hakkında bilgi verdi.

Sinan İpek Altınyıldız Liselerinde Öğrencilerle Buluştu.
29 Mart 2018 Perşembe 13:17

banner143
banner134

Altınyıldız Koleji Konferans Salonu’nda üniversite sınavına hazırlanan son sınıf ve ara sınıf öğrencilerimiz için düzenlenen  “Acı Yoksa ,başarı da yok, Sen yeterki Bırakma” adlı seminerinde , stresi ve kaygıyı azaltmak ,odaklanarak çalışmak,sınavlarda başarılı olmak ve meslek seçmek için yapılması gerekenler anlattı.
Değişen sınav sistemi ve yeni nesile yönelik eğitim bilinci odaklı seminer,verilen teknik bilgilerle Altınyıldız öğrencilerinin yoğun ilgisini çekti.
Sinan İPEK konuşmasında;
“Eğer bir amacınız varsa pembe rüyadan uyanın.Bu zorlu süreçte gerekirse sivilceleriniz çıkacak,saçınız dökülecek gözleriniz uykusuzluktan,gözleriniz uykusuzluktan kayacak çünki Üniversitede seçeceğiniz bölüm sizin mesleğinizi,işinizi ve eşinizi belirler.” diyerek öğrencilerin bu süreçte daha bilinçli davranmasını gerektiğini belirtti.
Seminer,öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından Altınyıldız Koleji Liseleri Müdürü, Özkan KILINÇ’ın teşekkür edip hediyesini takdim etmesiyle sona erdi.

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek yaptığı açıklamada; 

"Bügün Altınyıldız Eğitim Kurumları Ve  İşler Yayın Grup Organızasyonunda Gençlerımız Ve Hocalarımız İle Buluşma Fırsatımız Oldu. Onlarla Yıllardır Gece Gündüz Hazırladığım Tecrübelerı Büyük Bir Seminer Eşliğınde Verme İmkanı Bularak Yakın Zamanda Onları Hayatını İlgılendiren Sınavı Ve Bu Sınavdan Sonra Hayatlarında Nelerin Değişebıleceğini Konuştuk. Her Zaman Dediğim Gibi Artık Statü Dünyası Denilen Bir Kavram Var Ve Gençlerimiz Bu Sınav Sonrasında Hayatlarında Bazı Değişiklikler İle Karşılaşacaklar .Mesleklerine Göre Ve Gelirlerine Göre Bir Hayat Kuracaklar. Maalesef Acı Ama Gerçek Bu!
Bir Kişisel Gelişim Danışmanı Olarak İyi Dinleriz İyi Dinlerizki Gençlerimize Ve Bizden Destek Almak İsteyen Kişilere En Yararlı Bilgiyi Sunabilelim. Bu Konuda 8 Yıldır Eğitim Dünyasında Eğitim Koordinatörü Olarak Görev Aldığımdan Gençlerimize Karşılarana Çıkacak Zorlukları , Sınav Süresınce Heyecanlarını Nasıl Yenebileceklerıni,Yeni Sınav Sisteminin Kendilerinden Ne Beklediğini , Bilgiyi Gerı Çağırma Yöntemi, En Önemlisi Psikolojim Başarmaya Hazır Mı Denilen Bölümlerde Gençlerimize Küçükte Olsa Yol Göstermeyi Sevıyoruz.
Bir Öğrencinin Öncelikle Başarabilmesi İçin Çalışması, Çalışabilmesi İçinse İkna Edılmesi Kanısında Bir İnsanım Ve Bende Onlara Bu Söyleşilerde Neden Çalışmaları Gerektiği Konusunda Kendı Yöntemlerim Ve Uzmanlardan Aldığım Bilgileri Harmanlayarak Desteklemekteyim.
Türkıye Geneli Bir Çok Yerde İşler Yayın Grup İle Meb Kaymakamlık Valilikler İle Projeler Yürütüyoruz. Seminerimizin En Önemlı Konusu Olan Acı Yoksa Başarıda Yok Sözü İse Rekabetin Yoğunlaştığı,Artık Bir Yerlerde Olmak İçın Bedellerin Ödenmesı Gerektiğini Ve Hiç Bir Başarının Sadece Hayal Ederek Gelmediğini Aksine Eğer Bir Kişi Başarıyı Istıyorsa Ne Olursa Olsun Onu Gidip Kendısının Almasını Ve Artık Ayağa Kalkmasını Vurgulamaktayım.
Ve Herzaman Dediğim Gibi Acı Yoksa Başarı Da Yok !
Ben Böyle Bir Organızasyona Ev Sahipliği Yaparak Gençlerimizin Her Daim Yanında Olan Türkiyenin En Büyük Eğitim Kurumlarından Birisi Olan Altınyıldız Koleji Ailesine, İşler Yayın Grup Yönetimine  Ve Çalışanlarına Teşekkür Ediyorum." Dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.