banner461

Sınav 26 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilecek

Gülşehir Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğünden yapılan açıklamada tek ders sınavı ve son dönemde başarısızlık sınavının 26 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirileceği bildirildi.

banner503
Sınav 26 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilecek
24 Ocak 2018 Çarşamba 12:38

banner143
banner134
Bir dersin dönem sonu sınavına girme şartlarını daha önce yerine getirmiş olmak kaydıyla, mezun olmak için tek dersten başarısız olan öğrenciler için yapılan sınav. Bu sınava 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında ve daha sonraki yıllarda kayıt yaptıran öğrenciler katılabilirler.
Tek ders sınavında başarı notunun belirlenmesinde ara sınav notu dikkate alınmaz. Bu sınavda başarılı sayılmak için ön lisans diploma programlarında 100 tam puan üzerinden  en az 50 puan almış olmak gerekir. Tek ders sınavından başarılı olamayan öğrenciler, istekleri halinde, Kanunda belirtilen süreler içerisinde bu dersi tekrar ederler veya sonraki dönemlerde de tek ders sınavlarına katılabilirler. Tek dersi kalan öğrenciler, stajlarını yapmamış olsalar dahi tek ders sınavı hakkından yararlanırlar.
Son Dönemde Başarısızlık Sınavı (SYBS): Mezun olabilecek durumda olup da en fazla 3 (üç) başarısız ders notu bulunan öğrenciler ile başarısız ders notu bulunmadığı halde 2.00'in altında olan Genel Not Ortalamasını (GNO) yükseltmek isteyen öğrencilere tanınan sınav. Bu sınavlara yükseköğrenimine 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı’ndan önceki yıllarda başlamış olan öğrenciler en fazla 3 (üç) dersten katılabilirler.
Başvuru: Öğrencilerin sınavına girmek istedikleri dersi/dersleri belirten dilekçelerini 24 Ocak 2018 tarihi mesai bitimine kadar danışman öğretim elemanına onaylattıktan sonra Öğrenci İşleri birimine teslim etmeleri gerekmekte.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.