banner461
banner195

Sınıf öğretmenlerinin soru hazırlama ve sorma becerilerine ilişkin eğitim düzenlendi

İlimizde Sınıf öğretmenlerine yönelik ´Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi’ kapsamında öğrenim programındaki kazanımlar dikkate alınarak bilişsel, duygusal ve psikomotor alanlarda soru hazırlama ve soru sorma becerilerine ilişkin, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde 25 öğretmene Milli Eğitim Bakanlığı´ndan Dr. Nurcan Ateşok Deveci´nin katılımlarıyla “Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları Kursu” düzenlendi.

Sınıf öğretmenlerinin soru hazırlama ve sorma becerilerine ilişkin eğitim düzenlendi
29 Haziran 2016 Çarşamba 13:44

banner143
banner134
Milli Eğitim Bakanlığında görevli Dr. Nurcan Ateşok Deveci, “Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü bir proje kapsamında, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası deneyimlerimi sınıf öğretmenleriyle paylaşmak üzere dört günlük seminer için memleketime geldim. Başladığımız bu eğitim sürecinin sınıf öğretmenleriyle üçüncü aşamasını gerçekleştiriyoruz. Değerli sınıf öğretmenlerimiz, eğitim sürecini başlatan en önemli unsur olduğunuz göz önüne alındığında bu eğitim sürecinin öğrencilerde üst düşünme becerilerini geliştirici sınıf içi eğitimler planlanması ve bu becerileri ölçen sorular ile sınavlar yapma konusunda katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
Yapılan eğitim sürecinden sonra İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’i makamında ziyaret eden Deveci, hızla değişen ve gelişen dünyamızda, eğitim sistemimiz etkin düşünebilen, öğrenmeyi ve öğretmeyi bilen, üretken bireyler yetiştirmeyi gerçekleştirdiği ölçüde başarılı olacaktır. Olgusal bir soru, öğrencileri anımsamaya ve ezberlemeye yöneltirken üst düzey düşünme gerektiren bir soru, öğrencileri bilgilerini kullanmaya ve onlarla etkili bir biçimde düşünmeye yönlendirir. Bu nedenle eğitim ortamlarında kullanılan üst düzey sorularla eğitimin niteliğinin artıracağına dikkat çekerek eğitimde ölçme ve değerlendirmenin öneminden bahsetti ve başta Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir Beyi ve öğretmenlerimizi takdirle karşıladığını ifade etti.
Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir´in yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.