banner461
banner195

Siyasi Politikalar Okul Kapatıyor

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Ak Parti iktidarının yanlış politikalarının Türkiye genelinde okulları kapattırdığına dikkat çekti.

Siyasi Politikalar Okul Kapatıyor
19 Mart 2014 Çarşamba 16:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Ak Parti iktidarının yanlış politikalarının Türkiye genelinde okulları kapattırdığına dikkat çekti.

Uğur, “Siyasi İktidarın izlediği  ekonomik politikalar  özellikle kasaba ve köyleri vurmaya devam ediyor. Uzun zamandır  Tarım, hayvancılık ve tarımsal üretimde uygulanan politikalar, kasaba ve köylerin ülkenin gelir pastasından yeterince pay alamaması, dünyanın en yüksek akaryakıt fiyatının  ülkemizde olması çiftçiyi vururken, eğitimi de direkt vurmakta, Kasabadan, köyden göç eden vatandaşların Şehir merkezlerine göç etmesi Nevşehir İline bağlı köy ve kasabalardaki okulların öğrenci sayısını hızla düşürmekte ve bu öğretim yılının sonunda  da bazı okullar ne yazık ki kapanacaktır. Nevşehir genelinde yaptığımız Kasaba ve köy ziyaretlerinde aldığımız bilgiler ve yerinde tespitlerimize göre  ve tarafımıza aktarılan bilgilere göre  bazı okullar kapanacak. Her yıl oldukça  riskli bir hal alan göç ve beraberindeki eğitim sıkıntısı Nevşehir genelinde işsizlik ile beraber sosyal sorunları da beraberinde getireceği açıktır. Bu şekilde  devam eder  ve izlenen politikalar değiştirilmez ise Nevşehir İli, Doğu İllerinin yaşadığı sorunlarla tanışmış olacaktır” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ZAMAN - 4 yıl önce
zaman değişti zaman her insan herşey ister oldu onlarda haklı bakıyorlar şehirde kapanın elinde kalıyor köşe başları öyle olunca da böyle oluyor işte.