banner461
banner195

Tarihçi Talha Uğurluel Nevşehir'e Geliyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından, çınar altı Gençlik Söyleşileri kapsamında" Talha Uğurluel ile Benim Tarihim ve Mukaddes Emanetler" söyleşisi düzenleniyor.

Tarihçi Talha Uğurluel Nevşehir'e Geliyor
14 Kasım 2016 Pazartesi 10:03

banner143
banner134
Tarihçi Yazar Talha UĞURLUEL, 22 Kasım Salı günü Nevşehirli gençlerle buluşuyor.

Tarihçi yazar Talha Uğurluel, Nevşehir Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü tarafından düzenlenecek “Talha Uğurluel ile Benim Tarihim ve Mukaddes Emanetler"  adlı programda KYK’lı Üniversiteli gençlerle buluşuyor.


“Talha Uğurluel ile Benim Tarihim ve Mukaddes Emanetler" 
Tarih: 22 Kasım 2016 Salı
Saat: 19.00
Yer: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
Kırmızı Salon
TALHA UĞURLUEL KİMDİR?

Manisa Demirci'li olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesinin Tarih bölümünden mezun oldu. 8 yıl Özel Radyolarda tarih programları yaptı. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok makalesi olup, Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi, Dünyaya Hükmeden Sultan, Sarayın Kutsalları, Kanuni’nin Akıl Oyunları, Tarih Tıbbı Konuşturdu, Mekanlar ve Olayları ile Hz.Muhammed’in Hayatı ve Balkanların Başkenti Edirne, adlı kitapların yazarıdır. Ayrıca Çanakkale, Edirne, Kanuni ve Mekke Medine tarihi ile ilgili cd çalışmaları mevcuttur.
 
İki yıl İmaj kitap çalışmaları yapmış olup, Mukaddes Emanetler, Timur'un Tüzükatı, Barbaros Hayreddin Paşa'nın Hatıratı ve Harp Mecmuası, editörlüğünü yaptığı eserlerden birkaçıdır. Muhtelif Turizm Acentalarında AR-Ge Yönetmenliği yapan Uğurluel, iki dilde profesyonel Turist Rehberliği yapmakta olup, yerli ve yabancı gruplar ile Türkiye ve dünyanın birçok ülkesine Kültür Gezileri düzenlemektedir.
 
Amerika’dan Yemen’e, Vietman’dan Bosna’ya birçok ülkede gerçekleştirdiği eğitim seminerlerine Türkiye içinde de hız kesmeden devam etmektedir.
 
Habertürk Öteki Gündem Programının danışmanlığını sürdüren Uğurluel, TRT Radyo 1 de 4 yıldır devam eden Konuşan Tarih programını da sunmaktadır.
Halen Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünde Akademik çalışmalarını sürdürmektedir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.