banner461
banner195

TEGV 19 Mayıs gençlik yürüyüşü yaptı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Nevşehir Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi 19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ,Güvercinlik Vadisi Doğa Yürüyüşü düzenledi yaklaşık 60 çocuğun ,20 gönüllünün katıldığı Doğa Yürüyüşü çok keyifli geçti.Çocukların bir çoğu hayatında ilk kez böyle bir etkinliğe katıldı.

TEGV 19 Mayıs gençlik yürüyüşü yaptı.
21 Mayıs 2013 Salı 11:53

banner143
banner134

 Gezinin ikinci bölümünde ise Çavuşin Kasabası gezildi Çavuşin ‘in tarihi hakkında çocuklar bilgi aldılar eski Çavuşin’ne çıktılar .

Gezinin son bölümü Avanos’ta Ekol Sanat Galerisine gidildi .Galeri sahibi Ekrem Geçener  çocuklara Mesleğini tanıttı .Güzel sanatlar fakültesi, bölümleri, bu işe nasıl başladığı hakkında bilgiler verdi. Renkli Camlardan yapılan lambaların ve mumlukların nasıl yapıldığını ,ne tür malzemeler kullanıldığından bahsetti ,böyle bir lambayı ve mumluğu  bizlerin de evde ki imkanlar ile yapabileceğimizi söyledi.Bizlerde  bu mesleği seçmek istersek neler yapmamız gerektiğini anlattı.Bu mesleğin önceden insanlar tarafından rağbet görmediğini  şimdi ise güzel bir hale geldiğinden bahsetti.Bir çok yabancı müşteri olduğu için yabancı dil bilmemin çok önemli olduğundan bahsetti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.