banner461
banner195

TEGV’de Yaz Etkinlikleri 18 Haziran’da Başladı!

Bu yaz tüm çocuklar TEGV’de buluşacak, hem gezecek, hem oynayacak, hem de okuyacak.

TEGV’de Yaz Etkinlikleri 18 Haziran’da Başladı!
20 Haziran 2013 Perşembe 19:41

banner143
banner134

 Bu yaz tüm çocuklar TEGV’de buluşacak, hem gezecek, hem oynayacak, hem de okuyacak. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), yaz aylarında sürdürdüğü ve çocukların tatilde hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, hem de eğitimlerine katkıda bulunan “Yaz Etkinlikleri”nin birinci dönemi 18 Haziran tarihinde başlıyor.

 

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği Yaz Etkinlikleri; çocukların yaz dönemini çeşitli aktiviteler yaparak geçirebilecekleri ve kendilerini pek çok açıdan besleyebilecekleri olanaklar sunuyor. 3’er haftalık iki dönem halinde gerçekleşen TEGV Yaz etkinliklerinin birinci dönemi 18 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında, ikinci dönemi ise 8 Temmuz – 26 Temmuz tarihleri arasında TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 10 Eğitim Parkı, 51 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi ve 3 İl Temsilciliği’nde ilköğretim çağındaki tüm çocuklara açık olacak.

 

TEGV Yaz Etkinlikleri kapsamında, ilköğretim çağındaki çocuklar için gönüllü ağabey ve ablaların eşliğinde;  “Yaz Kulübü” eğitim programı, kulüp etkinlikleri, satranç, geziler, doğa yürüyüşleri ,sanat galerileri gezileri ,seçmeli projeler ve serbest etkinlikler uygulanıyor.

 

TEGV Yaz Etkinlikleri'nde çocukların, zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor.

 

“Yaz Kulübü” eğitim programının yanı sıra, içerikleri gönüllüler tarafından hazırlanan müzikten sinemaya, edebiyattan spora birbirinden farklı ve eğlenceli kulüp etkinlikleri de çocukların tercihine sunuluyor. Çocuklar ayrıca gönüllüler ile birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe oyunları oynayıp, sportif aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirebilecekler.

 

Bu yaz tatilini dolu dolu geçirmek ve yeni arkadaşlarla tanışmak isteyen tüm çocuklar 18 Haziran - 26 Temmuz arası Nevşehir Hanıfe-Tefvik Aktekin  Öğrenim Birimine davetlidir

 

Bilgi için: Nevşehir Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi Borsa Kavşağı Çarşı Mağazası Üzeri kat:1 Nevşehir. Tel:213 00 15


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.