banner461
banner195

Tepeköy İlkokulu ve Ortaokulu çocukları TEGV ileHem Eğlendiler Hem Öğrendiler

Unilever Türkiye'nin öncü markası Domestos ve TEGV işbirliği ile yürütülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” Projesi kapsamında, TEGV’inNevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin  Öğrenim Birimi, Nevşehir Acıgöl’e bağlı Tepeköy’de gerçekleştirdiği etkinlik ile, çocukların hijyen ,öz bakım ve Ağız Diş Sağlığı konusunda farkındalıklarını artırarak doğru temizlik alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oldu.

Tepeköy İlkokulu ve Ortaokulu çocukları  TEGV ileHem Eğlendiler Hem Öğrendiler
24 Mayıs 2016 Salı 15:57

banner143
banner134
Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Unilever Türkiye'nin hijyen konusunda öncü markası Domestos işbirliğinde sürdürülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği; Türkiye’nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğu hijyen konusunda eğitmeyi ve onlara küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçlıyor.
 
TEGV’inNevşehir’de bulunan Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi tarafından24.05.2016 tarihinde Tepeköy İlkokulu  ve ortaokulunda  gerçekleştirilen “Eğlen, Öğren Hijyen” etkinliğine11gönüllüsü ile katılan Tegv ,114 çocuğa öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar. Sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini,tuvalette hijyenbilincini ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler.
 
İnteraktif bir eğitim programı olarak geliştirilenve hedef kitlesi İlköğretim 1.-8. sınıf çocukları olan iki saatlik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.