banner461

TES’in Mücadelesi Sonuç Verdi

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığınca Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Gülşehir ilçesinde öğrencisi olan okulu Milli Eğitim Bakanlığı genelgesine rağmen kapatması üzerine başlatılan mücadele sonuç verdi.

banner503
TES’in Mücadelesi Sonuç Verdi
10 Mart 2016 Perşembe 13:45

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığınca Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Gülşehir ilçesinde öğrencisi olan okulu Milli Eğitim Bakanlığı genelgesine rağmen kapatması üzerine başlatılan mücadele sonuç verdi.
Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Yaklaşık bir ay önce resmi web sitemiz aracılığıyla öğrencisi olmasına rağmen Gülşehir Lisesi'nin Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulama ve genelgelerine aykırı olarak Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kapatıldığını, okul müdürünün ise öğretmenliğe döndürüldüğünü paylaşmış ve konunun Nevşehir Valiliği'ne resmi yazıldığını iletmiştik. Şubemizin takibi sonucunda 7 Mart 2016 tarihi itibariyle Rasim Aykaç tekrar Gülşehir Lisesi okul müdürlüğü görevine döndürülerek adalet sağlanmış oldu. Bu görevlendirme ile birlikte Gülşehir Lisesi'nin idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri okulda yeniden huzurun sağlanmasının güveni ve mutluluğunu yaşadılar. Aynı şekilde şubemizin mücadelesi sonucunda Avanos Lisesi Müdürlüğü görevinden alınan Mustafa Sesigüzel için de aynı şekilde tekrar görevlendirme kararı çıkmış, tekrar adalet sağlanmış oldu. Bu vesile ile Avanos Lisesi tekrar okul müdürüne; idareci, öğretmen ve öğrenciler ise tekrar huzura ve güvene kavuşmuş oldu. Görünen o ki Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nde devlet kararını tanımayan, eğitimde huzursuzluk çıkarmaya devam eden bazı yöneticilerin kulakları devlet büyüklerimiz tarafından çekilmiş ve hukukun üstünlüğü anlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.