banner461
banner195

Topaç köyü ilköğretim okulu öğretmenleri örnek proje ile isimlerini duyuruyor

Topaç Köyü İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan Erasmus(+) Projesi Kapsamında Avrupanın Çeşitli Ülkelerinden İlimiz Acıgöl İlçesi Topaç Köyüne gelen öğretmenler Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tadıp Türk Eğitim sistemi hakkında bilgiler aldılar.

Topaç köyü ilköğretim okulu öğretmenleri örnek proje ile isimlerini duyuruyor
11 Kasım 2015 Çarşamba 17:51

banner143
Topaç İlköğretim okulunda Erasmus açılımı
İlgili Galeriye Git
banner134
TOPAÇ KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULUNDAN; AVRUPAYA ,EĞİTİMDE “ ERASMUS “ PENCERESİ


Erasmus Programı Nedir?
Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır.

Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra yükseköğretim sistemini iş dünyasının gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının iş dünyasında istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile çalışma çevreleri arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teşvik etmektedir.

Programın amacı Avrupa'da yüksek öğretimin kalitesini artırmak ve Avrupa boyutunu güçlendirmektir.


- Tamda bu bağlamda TOPAÇ KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU nda bir proje gerçekleşti.

ERASMUS(+) PROJESİ Kapsamında Avrupa nın çeşitli ülkelerinden İlimiz Acıgöl İlçesi TOPAÇ KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU na Yunanistan, Litvanya, Portekiz, İspanya ve İtalya dan gelen Öğretmenlerimiz İlimiz Tarihi ve Turistik Mekanlarını Köyümüz Okulu İngilizce öğretmeni Sümeyra KALAYCI ve Müdür yardımcısı Yasin KILINÇ eşliğinde gezerek, Gelenek görenek kültürümüz ve Eğitim sistemi hakkındaki bilgilerini, bizzat TOPAÇ KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU nda Meslektaşları ve öğrencilerimizden aldılar.

Misafir Öğretmenlerimiz ; ANADOLU hakkında biraz bilgi edindiklerini Ülkemizde son zamanlarda çıkan terör olayları ve kendilerine TÜRKİYE hakkında verilen olumsuz bilgilerden ister istemez etkilendiklerini biraz tedirgin ve isteksiz geldiklerini , Ama ; TÜRKİYE de gördükleri hatta hatta TOPAÇ KÖYÜ gibi küçük bir belde de gördükleri ilgi alaka misafirperverlik sıcak samimi ve içten duyguların kendilerini çok şaşırttığını Özellikle KAPADOKYA ya hayran kaldıklarını Avrupaya dönüşte TÜRKİYE yi çok farklı Harikulade Dünya kültürünün temel taşı olarak anlatacaklarını Gelecekteki gezi ve tatil planlarını TÜRKİYE için yapacaklarını yakın çevre ve öğrencilerine TÜRKİYE nin mutlak görülmesi gereken bir ülke olduğunu defalarca anlatacaklarını dile getirdiler.

Ayrıca Köyümüzde en çok merak ettikleri Yufka açımı ve gözlemeyi bizzat Misafir Öğretmenlerimiz Köyümüz kadınları ile birlikte Yufka açıp gözleme yaparak ve elleri ile yaptıkları bu Lezzeti yerinde tadarak ANADOLU MUTFAĞI na mest oldular hayran kaldılar.

Bizlerde köy halkı, Öğrencilerimiz, Velilerimiz olarak, Köyümüzü, Okulumuzu, Ulusal düzeyde tanıtıp sevdiren, Bu proje de emeği geçen başlıca, Yasin KILINÇ, Sümeyra KALAYCI Ve diğer Öğretmen kardeşlerimize Teşekkür eder, daha kapsamlı daha yönlü Geleceğe en büyük yatırım olan Çocuklarımız ve İnsanlık adına faydalı olan her türlü projede kendilerine destek vereceğimizi Köyümüz adına söz veriyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.