banner461
banner195

TÜBİTAK’ta Altınyıldız Koleji Rüzgarı

Kayseri Melikşah Üniversitesinde TÜBİTAK Bölge projeleri görücüye çıkıyor.Nevşehir den Altınyıldız Koleji 4 proje ile Nevşehir’de en çok proje ile bölge finalisti olan okul olmuştur.

TÜBİTAK’ta Altınyıldız Koleji Rüzgarı
26 Mart 2013 Salı 16:49

banner143
banner134

 Melikşah Üniversitesindeki bölge serginin açılışına Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, Melikşah Üniversitesi Rektör Vekili ve Tübitak Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Tankut Yalçınöz, Kayseri, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat’tan öğretmen ve öğrenciler ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

            Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Sergisi 29 Mart’a kadar açık kalacak.  Ankara’da yapılacak finale gönderilecek 17 projenin seçiminin yapılacağı sergi büyük bir ilgi görüyor.

            Nevşehir’den 7 projenin bölge finalisti olmuştur. Altınyıldız Koleji 4 proje ile Nevşehir’de en çok proje ile  bölge finalisti olan okul olmuştur.

            Açılış programına katılan Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, Altınyıldız Koleji Lise Müdürü ve Proje Danışmanı Özkan Kılınç, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Ece, Ali Doğan ile Nevşehir H. Avni İncekara Fen Lisesi Müdürü Seyrani İpek ve Nevşehir Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Ali İhsan Gemici’ye, okul yöneticilerine  Melikşah Üniversitesi Genel Sekreteri Veli Demirci ve Halkla İlişkiler Birimi Görevlisi Osman Yıldırım büyük ilgi gösterilmiştir.

            Altınyıldız Koleji öğrencilerinin projeleri ziyaretçiler ve ulusal basın tarafından büyük bir dikkatle izlemişlerdir. 

            27 ve 28 Mart 2013 tarihlerinde Özel Altınyıldız Liseleri 9. ve 10. sınıf öğrencileri Tübitak Bölge Sergisini gezmek ve arkadaşlarına destek vermek amacıyla Kayseri Melikşah Üniversitesine gidecekler.

            2011 Tübitak Liselerarası Türkiye 1.si okul ünvanını da taşıyan Altınyıldız Koleji, öğrencilerinin 2013 Tübitak Bölge Finalistliği başarılarını kutluyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.