banner461
banner195

“Turizm Fakültesi Kapadokya İçin Önemli Bir Yere Sahip”

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Aslan, Kapadokya FM’de Ömer Kavak’ın hazırlayıp sunduğu Görmeyen Gözler Programına katıldı.

 “Turizm Fakültesi Kapadokya İçin Önemli Bir Yere Sahip”
17 Şubat 2015 Salı 18:54

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Aslan, Kapadokya FM’de Ömer Kavak’ın hazırlayıp sunduğu Görmeyen Gözler Programına katıldı.

Programda Turizm fakültesinin bölge için öneminden de bahseden Dekan Prof. Dr. Zeynep Aslan, Kapadokya bölgesi gibi Dünyanın dikkatini her zaman çeken bir bölgede turizm fakültesinin önemli bir yere sahip bulunduğunu dile getirdi.

Türkiye’de ilk kurulan turizm fakülteleri arasında yer alan Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine bağlı Turizm Fakültesinin köklü bir geçmişe sahip bulunduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Aslan, “Kapadokya FM Radyosundan Ömer Kavak’ın daveti üzerine katıldığımız programda Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitemize bağlı Turizm Fakültemizin tarihi geçmişinden bahsettik. Fakültemizin kuruluş amaçlarını sıraladığımız söyleşide bölümlerimizi tanıttık. Program esnasında dinleyicilerden de sorular geldi. Bu da programa ve fakültemize olan ilginin de bir göstergesi. Programa katılan öğrencilerimizde fakültemizden beklentilerini, neden turizm fakültemizi seçtiklerini anlattılar. Turizm Ülkemiz açısından son derece önemli bir sektör. Turizm sadece ekonomik manada değil kültürel içeriği olan da bir sektör. Turizm özellikle gelişmekte olan ülkelerde ekonomik yönü öne çıkarılan bir sektör durumunda ancak sosyal yönü de en az ekonomik tarafı kadar önemli. Bir işi en iyi o işin felsefesini çözebilen kişilerce yapılabileceğine inanıyorum. Turizmde de bu hususun geçerli olduğunu düşünüyorum. Kapadokya bölgesi sadece Türkiye için değil Dünya için önemli bir kültür turizmi merkezi. Turizm fakültemiz Türkiye’de ilk kurulan turizm fakültelerinden biri. Köklü bir geçmişi bulunan okulumuzda bizler elimizden geldiği kadarıyla öğrencilerimize iyi bir eğitim imkanı tanımaya gayret ediyoruz. Bir aile ortamında öğrencilerimize turizmi en iyi şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Turizm konusunda da birçok sektörde olduğu gibi yetişmiş işgücüne ihtiyaç var. Öğrencilerimizin bu sektörde istihdam edilmesi ve bu sektörden dışarı çıkmamaları için tavsiye ve desteklerde bulunuyoruz. Dolayısıyla bu fakültenin Kapadokya bölgesi gibi turizmin öne çıktığı bir bölgede önemli bir yeri bulunduğunu düşünüyorum. Halkımızın yaptığımız etkinliklere katılarak bizlere manevi de olsa destek olmalarını istiyorum” dedi.

Programa katılan öğrenciler ise turizm fakültesinde gördükleri eğitim hakkında bilgiler aktardılar.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.