banner461

Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun

Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun

banner503
Türk Dil Bayramımız Kutlu Olsun
26 Eylül 2020 Cumartesi 15:42

banner143
banner134

Türkçe, bugün hem konuşan kişi bakımından hem de yayıldığı geniş saha itibarıyla dünya dilleri arasında bilinirliği en fazla olan dillerdendir.

Millet olarak ezelden ebede yürüyüşümüzün en kıymetli değerlerinden olan dilimiz, zengin bir edebiyatı, tarihi, sanatı kaldırabilme ve taşıyabilme gücüyle bunların cümlesi diyebileceğimiz medeniyetimizin ana direği hükmündedir.

Ülkemiz, Türk dünyası ve akraba topluluklar arasında geçmişte, anda ve gelecekte bağ kurmamızın ve dayanışmamızın en önemli değerlerinden olan ve medeniyet yarışında var olmamızı sağlayacak olan dilimizin söz varlığının artırılması ve bu söz varlığıyla dünyaya ışık tutacak yeni eserlerin türetilmesi, millet olarak en önemli işlerimizden biri olarak bilinmelidir. Öbür yandan halkımızın, basın yayın organlarında, basılı eserlerde, kişi ve iş yeri adlarındaki kullanımlarında olabildiğince Türkçe kelimeleri tercih etmelerini sağlayarak yabancı kelime istilasına karşı dilimizi korumaya özendirmek, milletçe vazgeçilmez görevimiz olarak devam etmelidir.

26 Eylül 1936 yılında düzenlenen birinci Türk Dili Kurultayından beri kutlanan ve bunun 88’incisini kutladığımız Dil Bayramız kutlu olsun!


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.