banner461
banner195

Türk Eğitim-Sen'den, Şimşek'e Davullu Uğurlama Hazırlığı

Kısa bir süre önce Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi'nin evinde paketleme ve taşınma telaşı olduğunu duyurduğu Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek görevden alındı.

Türk Eğitim-Sen'den, Şimşek'e Davullu Uğurlama Hazırlığı
23 Mayıs 2016 Pazartesi 12:10

banner143
banner134
Nevşehir'e geldiği ilk günden itibaren yaptırdığı milyarlarca liralık yeni makam odası, sürücü kursu görevindeki usulsüzlük, aldığı hapis cezaları, mahkeme kararlarını tanımaması, bağ evi sohbetleri, paralel yapılanmaya karşı tepkisiz kalması gibi bir çok konuda gündemi meşgul ederek Nevşehir eğitim camiasında huzuru ve çalışma barışını bozucu tavırları ile dikkat çeken Osman Şimşek sonunda Nevşehir'e veda ediyor.
 
Görev yaptığı süre içerisinde Nevşehir'de müspet hiçbir çalışmaya imza atmayan, eğitimde başarı çıtasını yükseltemeyen ve sadece Avrupa gezilerine katılarak iyi bir yönetim anlayışı gerçekleştirdiğini savunan Osman Şimşek'in görevden alınması tüm eğitim camiasına adeta bahar havasının hakim olmasına ve yüzlerin gülmesine sebep oldu.
 
Nevşehir'den gitmeden önce bir kaç vefa ziyareti gerçekleştirmeyi planladığı iddia edilen Osman Şimşek'in kimleri ziyaret edeceği, kimlerden helallik alacağı yahut kimlere teşekkür edeceği ise şimdilik sır gibi saklanıyor.
 
Osman Şimşek'in görevden alındığını duyan bazı eski okul ve kurum yöneticilerinin ise sevinçlerinden dolayı Şimşek'in ikamet ettiği Milli Eğitim Müdürlüğü lojmanının önünde davul çaldıracağı ve Şimşek'in bu duyumdan ötürü bazı güvenlik önlemleri aldırdığı ise iddialar arasında yerini almış durumda.

 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.