banner461
banner195

Türkiye’nin İlk ‘Bilimsel İllüstrasyon Sergisi’ Nevşehir Üniversitesinde Açıldı

Türkiye’nin ilk bilimsel ‘İllüstrasyon Sergisi’ Nevşehir Üniversitesinde açıldı.

Türkiye’nin İlk ‘Bilimsel İllüstrasyon Sergisi’ Nevşehir Üniversitesinde Açıldı
28 Ağustos 2013 Çarşamba 18:02

banner143
Türkiye’nin İlk ‘Bilimsel İllüstrasyon Sergisi’ Ne
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Üniversitesi Biyoloji Bölümü tarafından üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1. Ulusal Zooloji Kongresi’ kapsamında Türkiye’nin ilk ‘Bilimsel İllüstrasyon Sergisi’ açıldı.

Üniversitemiz Sosyal Tesis Binası Sergi Salonunda gerçekleştirilen serginin açılışını; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karataş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 8. Bölge Müdürü Mustafa Sungur ve Prof. Dr. Ali Demirsoy yaptı.

Yapılan açılışın ardından katılımcılar, Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Yüksek Mühendisi Bahadır Çapar ve oluşturduğu ekip tarafından gerek bilimsel, gerekse popüler yayınların kalitesini ve niteliğini artırmak adına ortaya koydukları Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel illüstrasyon sergisini gezdi.

Sergi koordinatörü Bahadır Çapar,  tamamı Türk çizerler tarafından ortaya konulan ve özellikle Anadolu coğrafyasında yaşamış kara ve su canlılarının yer aldığı sergi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Bilimsel İllüstrasyon Sergisinde yer alan eserleri katılımcılar hayranlıklarını belirterek gezdi. Sergide yer alan eserlerin çok yüksek gerçekliğe sahip olması nedeniyle pek çok katılımcı, bilimsel kitaplarda bu çizimlerin yer almasını arzu ettiklerini belirtti.

Üniversitemiz Sosyal Tesis Binası Sergi Salonunda açılışı gerçekleştirilen eserler kongre boyunca açık olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.