banner461
banner195

Uğur : Eğitimciler Dönen Dolaplardan Rahatsız

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, eğitim kurumlarına yönetici atamamaları konusunda yaşanan rahatsızlığın sürdüğüne dikkat çekti.

Uğur : Eğitimciler Dönen Dolaplardan Rahatsız
11 Eylül 2014 Perşembe 18:32

banner143
banner134

 Eğitimciler Dönen Dolaplardan Rahatsız

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, eğitim kurumlarına yönetici atamamaları konusunda yaşanan rahatsızlığın sürdüğüne dikkat çekti.

Uğur, “Her şeyini eğitime, okula, öğrencisine adayan ancak sarı sendika ve İktidar tarafından görev süreleri uzatılmayan idareciler alnı açık başı dik gezmeye devam ederken, diğerleri zor günler geçirmektedir. Zira görev süresi uzatılan idarecilere, sendikaları tarafından  hangi okulda idareci olarak görev yapacakları ile ilgili talimat üstüne talimat verildiği bilgileri şubemize ulaşmaktadır. Malum sendikaya üyeliği devam eden ve görev süreleri uzatılan idarecilere, sendikaları tarafından  hangi okulu tercih edecekleri dayatılırken, okullar üzerinden de bazı imtiyazlı üyelere okulların türü, aylık gelirleri, görev şartları, baz alınarak ilgili üyelere rant sağlandığı bilgileri ortalıkta dolaşmaktadır. İlgili sendika tarafından üyelikleri üzerinden değerlendirilen bazı idarecilere ise tercih baskısı yapılarak, bulunduğu  okul yerine başka okulları tercih etmesi istenildiği bilgileri eğitimciler arasında konuşulmaktadır. Gelen bilgilere göre görev süresi uzatılan idarecilerin nerede ise tamamına yakınının halinden ve dönen dolaptan rahatsız olduklarını, tercihlerinin ve iradelerinin yok sayıldığı ve aşağılandıkları  ile ilgili   bilgiler gelmektedir. Şu an malum sendikaya üye olan bir kısım idareci ise yaşanan gelişmelerden rahatsız olması sebebiyle  öğretmenliğe döneceği söylenmektedir. Konu ile ilgili gerçekliğinden hiç şüphemiz olmayan çok sayıda olayın yaşandığı, pek çok kişinin, görev süresi uzatılan müdürlerin hangi okul ve kurumda görev yapacağı ile ilgili yetkili olduğunu ispatlama ve etkili olmaya çalıştığının bilgileri de ortalıkta dolaşmaktadır” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
devlet-i aliye - 4 yıl önce
ahmet gasgetirene yapmaya calistigin dolapdan dolapci oldugunu anlamistik senin zaten ama bosa uyrasma bu milletin gozunde koca bi sifirsin siyasi gelecek umdugun partinin gosunde de oyle olduguna emin olabilirsin.
Avatar
Uğursuz - 4 yıl önce
Dolaplar sizlerden ve senin üyelerinden sorulur hiç okul kayıt parası olmadıgı halde 500 tl isteyen makbuz kesmeyen müdürlerinizi unutmadık zamanında siyasetle goreve gelen uyduruk sınavlarla hak kazandık diyen okulda babalarını hatta onların cocuklarını okutup hükümdarlık süren uyelerın hepsine sesleniyorum siyasetle gelenler siyasetlede gider..