banner461
banner195

Uğur’dan 2. İnha’ya Tepki

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yayınladığı norm kadro fazlası öğretmen atamalarıyla ilgili 2. İnha’ya tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Milli Eğitim yöneticilerinin hangi akıl, hangi mantık ve hangi vicdan hangi hukuk geçerliliği ile bu taslak İnhayı yayınladı anlamış değiliz” dedi.

 Uğur’dan 2. İnha’ya Tepki
09 Ocak 2015 Cuma 17:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yayınladığı norm kadro fazlası öğretmen atamalarıyla ilgili 2. İnha’ya tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Milli Eğitim yöneticilerinin hangi akıl, hangi mantık ve hangi vicdan hangi hukuk geçerliliği ile bu taslak İnhayı yayınladı anlamış değiliz” dedi.

Uğur, “Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü  gece vakti yayınladığı Norm kadro fazlası öğretmen atamaları 2.aşama taslak İnha ile aile bütünlüğünü yok sayarak  pek çok eğitimciyi görev yaptığı ilçeden alarak  çok uzak ilçelere vermiştir. Gün içerisinde konu ile ilgili aldığımız duyum üzerine uyardığımız Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü eşleri perişan edecek İnhayı yayınlamıştır. Nevşehir il Milli Eğitim Müdürlüğü; 1982 Anayasası'nın Ailenin Korunması başlıklı 41.maddesinde yer verilen aile birliğinin korunması ilkesini gözetmesi gerektiği ve aile birliğinin korunması hususunun devletin temel görevleri arasında bulunduğu açık olmasına rağmen, çalışanlara Anayasa ile verilen hakları yansıtmamıştır. Yayınlandığı saatten itibaren infiale neden olan Taslak İnha çizelgesinde, Eşi İl merkezinde görev yapan öğretmeni Kozaklı İlçesine, Eşi Ürgüp ilçesinde görev yapan eğitimciyi Derinkuyu İlçesine atamıştır. Anayasa ile güvence altına alınmış bulunan aile bütünlüğünün bozulmasına yol açacak şekilde yapılan Norm Fazlası öğretmen ataması  açılan davalar, Danıştay'ın verdiği kararlarla, hiç bir hukuki geçerliliği olmadığı ispatlanmıştır. Sendikal müdahalemizi yapacağımız taslak İnha yeniden değerlendirilmeli hiç bir eğitimcinin aile bütünlüğü, huzuru  bozulmamalıdır. Taslak İnha bile olsa kendileri de eğitimci olan Milli Eğitim yöneticilerinin hangi akıl, hangi mantık ve hangi vicdan hangi hukuk geçerliliği ile bu taslak İnhayı yayınladı anlamış değiliz” değerlendirmelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
etkisiz bir sendika - 4 yıl önce
Egitimciler artık seni dikkate almıyorlar ne dedinse tersi oluyor.
Avatar
hakan - 4 yıl önce
siyasete atılacaksın ama fırsat verilmiyor.biraz daha tribüne oynarsan olacak!!!!