banner461
banner195

Uluslararası Matematik Olimpiyatları Altınyıldızda

Altınyıldız İlköğretim Kurumu. Uluslararası düzeyde düzenlenen KANGURU matematik yarışmasına katılacak.

Uluslararası Matematik Olimpiyatları Altınyıldızda
05 Mart 2018 Pazartesi 21:22

banner143
banner134
Altınyıldız İlköğretim Kurumu Eğitim yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin  muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile matematik zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla Uluslararası düzeyde düzenlenen KANGURU matematik yarışmasına katılacaktır. Altınyıldız İlköğretim Kurumu   olarak okul olarak düzenlediğimiz matematik olimpiyatları ve matematik fen proje yarışmalarına da katılan öğrencilerimizin bu yarışmalar için yetişiyor olması ve özgüvenlerini tazeliyor olmaları bizim için ayrıca bir gurur kaynağı olmaktadır.
 
 
            Altınyıldız İlköğretim Kurumu   3,4,5,6,7, ve 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı Uluslararası Matematik  yarışması 17 Mart 2018 Cumartesi Saat 10.00'da  okulumuzda uygulanacaktır.
 
Kanguru Matematik Yarışması
Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanıyor. “Kanguru Matematik Sınavı” da her yıl 6 milyon civarı katılan öğrenci sayısıyla  önemli bir matematik yarışmasıdır. Her yaştan (7-18) öğrencinin 6 farklı kategoride katılabileceği Kanguru sınavı kategorilere göre 24- 30 arası sorudan oluşmakta ve sınav 75- 90 dakika sürmektedir. Kanguru sınavında sorular öğrencilerin ilgisini çekecek, günlük hayatla bağlantılı ve hatta eğlencelidir. Böylelikle öğrencilerin kafasında yer etmiş olan “matematiğin zor ve sıkıcı” olduğu yönündeki fikirlerini değiştirmeyi, matematiği öğrenciler arasında daha popüler hale getirmeyi hedeflemektedir.

 
 
Matematik yarışmasına katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.