banner461
banner195

Üniversitemizde ‘İnternet Haftası’ Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

‘İnternet Haftası’ Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Bilim Kulübü tarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Üniversitemizde ‘İnternet Haftası’ Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
02 Mayıs 2014 Cuma 21:13

banner143
banner134

 Üniversitemiz Nevşehir Meslek Yüksekokulu (MYO) Kazakistan Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerin yanı sıra davetliler katıldı.

Katılımcılarda internet kültürünü yayarak kendilerinde internet bilincini yaratmak, interneti tanıtmak, büyütmek ve yeni projeler başlatmak, sorunları ve çözüm yollarını tartışmak amacıyla düzenlenen etkinlik iki gün sürdü. Etkinlikte; Türkiye’de internetin gündemindeki sorunları, özellikle yönetişim, yasal düzenlemeler, serbestleşme, internet ve Telekom sektörünün gelişimi, internetin güvenli kullanımı, mahremiyet, bilgi güvenliği, sosyal ağlar ve bilgi toplumu kavramları gibi konularda katılımcılara bilgi verildi.

Ayrıca Netcom A.Ş. Genel Müdürü Oğuz Memiş’in ‘Network Dünyası ve İnternet’ ve  Linux Kullanıcıları Derneğinden Barkın Kılıç’ın ‘Sosyal Medya ve Tehditleri’ hakkında bilgi verdikleri etkinlikte, Erciyes Üniversitesi Amatör Telsizcilik Kulübü öğrencilerinden Gültekin Lekesiz ve Eren Serkan Kavak ‘Amatör Telsizcilik’ hakkında katılımcılara bilgi vererek  İstanbul ile telsiz görüşmesi yaptılar. 

Hacıbektaş MYO, Avanos MYO ve Nevşehir MYO arasında düzenlenen bilgi yarışması ile devam eden etkinlik, yarışmada birinci olan Hacıbektaş MYO, ikinci olan Avanos MYO ve üçüncü olan Nevşehir MYO öğrencilerine çeşitli hediyeler verilmesi ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.