banner461
banner195

Ünlü Psikolog ve Yazar Efgan Yeşildağ Lara Koleji'nde

Özel Lara Eğitim Kurumları eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra velilere yönelik yapmış olduğu etkinliklerle de adından sıkça söz ettiriyor.

Ünlü Psikolog ve Yazar Efgan Yeşildağ Lara Koleji'nde
11 Nisan 2015 Cumartesi 10:21

banner143
banner134
 Özel Lara Eğitim Kurumları eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra velilere yönelik yapmış olduğu etkinliklerle de adından sıkça söz ettiriyor.

Lara Koleji anne-baba okulu çalışmaları çerçevesinde bu yıl dördüncü kez bir ünlü konuğu velileriyle buluşturdu. Fatih Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi, “Bizim Yuvamız” adlı televizyon programının danışmanı ve Meydan Gazetesi yazarı Efkan Yeşildağ Lara Koleji velilerine yönelik bir seminer verdi. Konferans salonunda gerçekleştirilen seminere ilgi yoğun oldu.
 " Mutlu Bir Yuva İçin Mutlu Aile" konulu seminerde Yeşildağ, günümüzde aile içindeki problemlerin temelinde karşılıklı güven sorununun yattığını vurguladı. Aynı zamanda aile danışmanı olan Yeşildağ, “Çocuklarımız her türlü söz ve davranışlarımızın sebebini merak ediyor ve kendi hayatlarına uyguluyor. Yani bizimle özdeşim kuruyor. Çocukları iyi yetiştirmemiz, onlara güzel örnek olmamıza bağlıdır.” dedi . Aile ve toplum yapısından değişikliklerin olduğunu ve herkesin devamlı birilerini ‘değiştirmek’ istediğine işaret eden Yeşildağ, tertemiz bir şekilde dünyaya gelen çocuğunu anne, baba ve çevreden etkilenerek, karakter gelişimini sağladığını kaydetti. 'Anne bir tarafa, baba diğer yana asılıp çektiğinde bunun adı ‘tutarsızlık’ olur' diyen Yeşildağ, ailenin tutarsız hareketlerinin çocuğun eğitiminde güvensizliğe yol açtığını bildirdi.


            Programda sorduğu sorular ve yaptırdığı hareketlerle keyifli bir sunum yapan Yeşildağ, baba otoritesinden mahrum veya babanın otoritesinin yanlış uygulandığı ailelerde yetişen çocuklarda da ‘özgüven’ problemi görüldüğünü hatırlattı. Her çocuk, anne ve babasıyla baş başa vakit geçirmekten hoşlanır. Çünkü bu, onun kendisini sizin yanınızda özel ve değerli hissetmesini sağlayacaktır.

Eşinize ve çocuklarınızı özel vakit ayırın.” uyarısında bulundu. Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü "Velilerimizin ilgisi bizleri sevindiriyor. Her yıl bu tarz seminerleri sıkça düzenleyip anne ve balarımıza katkı sağlıyoruz. Anne ve babalar eğitim aldıkça daha da mutlu olacak, mutlu yuvaların sayısı arttıkça mutlu öğrencilerin sayısı da fazlalaşacaktır. Bu da bizim işimizi kolaylaştıracaktır. " şeklinde konuştu. Gecenin  sonunda okul müdürü Ulaş İnönü Yeşildağ'a Kapadokya'da üretilen seramik bir tabak hediye etti. Seminer bitiminde velilerle sohbet eden Efgan Yeşildağ kitap standında kitaplarını imzalamayı ihmal etmedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
aferin yaa..
çocuğum başka bir okulda ama lara koleji güzel işlere imza atıyor bu sıkıntılı zamanda bile
Avatar
AHMET KUMLU - 3 yıl önce
bu okulu ankaradan takip ediyorum.çok farklı etkinlikler yapıyorlar.mutlaka idareci ve öğretmenleriyle tanışmak isterim.