banner461
banner195

Ünver Kardelen Kolejini Ziyaret Etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver Özel Kardelen Koleji'ni ziyaret ederek Genel Müdürü Ali Kaplan'dan çeşitli bilgiler aldı.

 Ünver Kardelen Kolejini Ziyaret Etti.
15 Nisan 2013 Pazartesi 11:39

banner143
banner134

 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver Özel Kardelen Koleji'ni ziyaret etti. Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan Belediye Başkanı Hasan Ünver'e Özel Kardelen Koleji'nin Nevşehir'de elde etmiş olduğu başarılar konusunda bilgiler aktardı. Kaplan burada yaptığı açıklamada şunları söyledi. '' Özel Kardelen Koleji olarak Nevşehir'de transfersiz eğitim anlayışı ile büyük başarılar elde ediyoruz. Bunun en güzeli ve son örneği 2012 LYS yerleştirme sonuçlarında bir kez daha kanıtladı. Özel Kardelen Fen Lisesi olarak Nevşehir'de bugüne kadar elde edilmemiş rekor bir başarıya imza attık. Kardelen Fen Lisesi yüzde 90 oranında yerleştirme oranı ile Nevşehir'de büyük bir başarıya daha imza attı. Bu yıl da yine 2013 YGS'de elde etmiş olduğumuz yüzde yüzlük bir başarıyla da bu başarının geçici olmadığını kanıtladık. Ben Nevşehir Belediye Başkanımız sayın Hasan Ünver'e okulumuzu ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum''diye konuştu.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ise Kardelen Koleji'ni böylesine büyük bir başarı elde etmesinden dolayı kutlarken bu başarıların devamını diledi.

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER KARDELEN KOLEJİ’NDE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ‘Kentlilik bilinci, liderlik, çevre ve yerel yönetim anlayışı’ konulu eğitim amaçlı bir konferans verdi.

 

Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan tarafından karşılanan Belediye Başkanı Ünver,bir süre Kardelen Koleji’nde yürütülen eğitim çalışmalarına yönelik olarak Kaplan’dan bilgiler aldı.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in öğrencilere vermiş olduğu konferansa öğrencilerin yanı sıra Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, Kardelen Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Müdür Vekili Mehtap Kulaç’ta katıldı.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kadim medeniyetlerin kurulduğu böylesine önemli topraklarda bu güne kadar 8 i köklü olmak üzere 20 farklı inanç ve kültürün yaşam sürdüğünü ifade etti.Bir merkezin kadim kent olabilmesinin sözle olamayacağını belirten Ünver,bunun mutlak surette belgelendirilmesi gerçeğinin önem taşıdığını ifade etti. Her zeminde Nevşehir’deki kadim medeniyetlerin yapılan bilimsel çalışmaların yanı sıra bugünlere kadar ulaşabilen belgelerle ortaya konduğunu anlatan Ünver, böylesine önem taşıyan bir coğrafyaya sahip Nevşehir’in tarih sahnesinde vazgeçilmez bir önem oluşturduğunu aktardı.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından yapılan bir dizi çalışmalarla hali hazırda dünya genelinde bulunan 15 bin belediye ile akredite olduğunu vurgulayan Ünver,  bunun dünyadaki tüm güzelliklerin birlikte paylaşılması noktasında önem taşıdığını  vurguladı. Ünver şöyle konuştu, “Güney Kutbundan, Kuzey kutbuna kadar tüm dünyada ne kadar güzellik varsa tüm dünya insanlığı ile paylaşılmasından yanayım.Dünya genelinde sadece Kapadokya bölgesinde bulunan peribacalarının tüm dünya insanlığı ile paylaşılması düşüncemizin zaten altında yatan gerçekte bu değil mi.? “dedi.

 

Osmanlı İmparatorluğu döneminde ismi ve pazaryeri kurulması padişah fermanı ile ortaya konulan ilk ve tek şehrin Nevşehir olduğunu vurgulayan Ünver, içi dopdolu bir noktadaki kadim kent kültürünün özümsendiği yegane merkezlerin başında Nevşehir’in geldiğini aktardı. Ünver, “ Öyle sanıyorum bugüne kadar hep büyüklerinizden sizle ilgili olarak “Sizden bir şey olmaz” ifadelerini çok duymuşunuzdur. Bir düşüncenizi ortaya koyduğunuzda veya başkalarının düşünemediği ama sizin uygulamaya başlayabileceğiniz bir değerli fikrinizden dolayı hep “Sanki bunu senden başkası düşünmedi , başımıza icat çıkartma” diye tepki koydular. Bunların hiç birini önemsemeyin, değer altına bile almayın.Kendi saygı ve güveninizi kaybetmemek adına itiraz edin , ‘Sizden bir şey olmaz’ diyenlere  karşı. Geleceğimizi büyük bir onur ve gurur ile şekillendirecek siz değerli kardeşlerim, lütfen icat çıkartın, lütfen düşünün. Çünkü düşünceleriniz bizim olduğu kadar, yarının müreffeh Türkiye’si için büyük bir önem taşıyor.”dedi.

 

Nevşehir Belediyesi olarak ,şehirdeki yaşam kalitesinin artırılması adına ciddi alt ve üst yapı yatırımları yaptıklarını dile getiren Belediye Başkanı Hasan Ünver, bundan sonraki süreçte de yasaksız ancak kuralları olan böyle bir kentte yaşam düzeyinin bundan sonraki süreçte bir biri ardına gerçekleştirilecek projelerle daha da geliştirileceğini belirtti.

 

Konferansın sonunda Belediye Başkanı Hasan Ünver’e bir öğrenci teşekkür ederek çiçek takdim etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.