banner461

Ürgüp Ortahisar Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Ortahisar Ortaokulu’nda bu yıl 3.sü düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'na Ürgüp Kaymakamı Alper BALCI, Ürgüp Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa KILIÇ, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail GENÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş ÖZDEMİR, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

banner503
Ürgüp Ortahisar Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı
02 Haziran 2016 Perşembe 09:33

banner143
banner134
Açılış öncesi konuşan Okul Müdürü Hakan DOĞUŞ, "TÜBİTAK Bilim Fuarları, bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Milli Eğitime bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir. Ezberci ve sadece kitaplara hapsolmuş bir eğitim anlayışı artık günümüzün küresel dünyasında geçerliliğini ve etkinliğini yitirmiştir. Öğrenciler arasında bilim kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için bilim fuarları düzenlenmektedir" dedi.
 Okul müdürünün konuşmasının ardından fuarın açılışı yapıldı. Fen Bilimleri, Matematik, Din Kültürü, Türkçe, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Teknoloji Tasarım öğretmenlerinin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan bilim fuarında 45 proje sergilendi. Öğrencilerin bir birinden ilginç çalışmalarını inceleyen protokol üyeleri yaptıkları buluşlar hakkında bilgi aldılar. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.