banner461
banner195

Ürgüp'te ''Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor'' Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü’ nün başlattığı Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor  projesi kapsamında  ÜRGÜP KILIÇARSLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ proje uygulamasına başladı.

Ürgüp'te ''Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor'' Projesi
28 Mart 2018 Çarşamba 16:49

banner143
banner134

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü’ nün başlattığı Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyorprojesi kapsamında ÜRGÜP KILIÇARSLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, okuldaki meslek alanları ile ilgili olarak; İnşaat Tek. Yiyecek İçecek Hiz. Çocuk Gelişimi, Giyim Üretim. Tek alanlarında  eğitim gören öğrencilerle Okul Müdürlüğü, Mahalle Muhtarları ve Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile okulun yakın çevresinde tespit edilen İhtiyaç sahibi kişilerin evlerinin tadilat ve tamir edilmesi, ihtiyaç sahibi ve yaşlılık ve hastalık sebebiyle yemeğini kendi yapamayan kişilere öğrenci ve öğretmenlerinin uygulama günlerinde yemek yapılarak evlerine teslim edilmesi, Giysi bakım onarımları ve İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına oyuncak yapılarak hediye edilmesi ve anne çocuk eğitimini kapsayan KILIÇARSLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN ADRESİ isimli projelerinin ilk uygulamasını bu gün gerçekleştirildi.

Proje kapsamında her hafta Salı,Çarşamba ve Perşembe günleri tespit edilen ihtiyaç sahibi yaklaşık 8 aileye Yiyecek İçecek Hizmetleri öğrencilerinin yaptığı sıcak yemek verilecektir.

Bu kapsamda ilk uygulamaya bu gün başlanmış, Tavuklu Patates, Makarna ve Kemal Paşa Tatlısından oluşan menü 20 kişilik olarak hazırlanmış ve, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Savaş ÖZDEMİR, İlçe Şube Müdürümüz Nilay GÖKDENİZ, Okul Müdürü  Ahmet BAYRAM  ve proje yürütücüsü idareci , öğretmen ve bizzat yemeği  hazırlayan öğrencilerimizce( bu günkü menümüz 11 Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğrencileri Merve Şentürk,Tuğba Nur KAYMAK, Merve SİVRİ KAYA tarafından yapılmıştır.)dağıtılmıştır.

Yapılan proje öğrencilerimizin , milli ve manevi değerlerini arttırma , paylaşma, yardımlaşma duygularını geliştirme, bilgi ve tecrübelerini arttırma, meslek liselerinin önemini kavratma ve okulun tanıtımı anlamında önem taşımakta olup; projemiz gören ve duyan Ürgüp ve Nevşehir merkezinde benimsenmiş; çeşitli kurum, kuruluş, esnaf ve bir çok yardım sever vatandaşlar tarafından maddi ve ayni katkılarla desteklenmiştir.

Projede emeği geçen tüm idareci , öğretmen ve öğrencilerimize ; ayrıca Ürgüp ve Nevşehir’den destek veren çeşitli kurum, kuruluş, esnaf ve yardım sever vatandaşlara maddi ve ayni katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.