banner461
banner195

Ürgüp TESAN Anadolu Öğretmen Lisesinden Cami Ziyareti

Ürgüp’te Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Tesan Anadolu Öğretmen lisesi öğrencileri Karamanoğlu Câmini ziyaret ettiler.

Ürgüp TESAN Anadolu Öğretmen Lisesinden Cami Ziyareti
16 Ekim 2014 Perşembe 17:23

banner143
banner134
Ürgüp’te Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Tesan  Anadolu Öğretmen  lisesi öğrencileri Karamanoğlu Câmini ziyaret ettiler. İlçe müftüsü, ilçe vaizi Murakıp ve musalla cami imamı ve cami görevlilerinin hazır olduğu buluşmada öğrencilere cami tanıtıldı. Cami ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri anlatıldı.

İlçe Müftüsü A.Muhammed Çınar; Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 1986'dan bu yana kutlanmakta olan Camiler Haftası'nın 2003 yılından itibarende Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlandığını hatırlatarak bu seneki Camiler Haftası konusunun 'Cami ve gençlik' olduğunu söyledi. , "Camilerimiz toplumsal hayatımızda gerçekten çok önemli yeri olan mekanlardır. Allah'ın evidir, Beytullah'tır ve onun şubeleri olan konumdadır. Burada cenab-ı Allah hepimize hayırlı hizmetler sunmayı nasip etsin. Tabi bu camilerin esas süsü olan din görevlisi arkadaşlarımız ki milletimizin doğumundan ölümüne kadar sosyal bir hizmet sunanlar. Bu cefakar ve fedakar insanlarımız toplumumuzun gönül köprülerini kurarlar ki bu kurdukları köprülerde ülkemizin sosyal barışına çok büyük katkıda bulunurlar. Hayatta iki şey her şey için çok önemlidir, nefes alabilmek, 2 nefes verebilmek. Toplumumuz için, milletimiz için, dinimiz, diyanetimiz için nefes alabilmeyi cümlemizi nasip etsin" şeklinde konuştu. Daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayan İlçe müftüsü Çınar öğrencilere günün anısı olarak Ajanda hediye etti, cami çıkışında ise öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.