banner461
banner195

Ürgüp’te Eğitime Hayırsever Desteği

Hayırsever Ayşe Dudu Sağdıç tarafından Ürgüp’te yaptırılan ve kendi adı verilen 18 derslikli Ayşe Sağdıç Çok Programlı Anadolu Lisesi düzenlenen törenle açıldı.

Ürgüp’te Eğitime Hayırsever Desteği
07 Ekim 2015 Çarşamba 23:20

banner143
banner134

 Hayırsever Ayşe Dudu Sağdıç tarafından Ürgüp’te yaptırılan ve kendi adı verilen 18 derslikli Ayşe Sağdıç Çok Programlı Anadolu Lisesi düzenlenen törenle açıldı. 

Okulun açılışı nedeniyle düzenlenen törene Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, MHP Nevşehir Milletvekili Mehmet Varol, Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Nevşehir İl Milli eğitim Müdürü Osman Şimşek, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Okan Özcan, İlçe Emniyet Müdür İrfan Yabaş, Belediye Başkanı Fahri Yıldız, hayırseverler, okul müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, “Bugün Ürgüp için önemli bir günlerden birisi. Ürgüp Nevşehir İli İçerisinde en çok hayırseveri olan kamu hizmetlerinin daha ziyade devlet ve halkın birlikte yaptığı gerçekten önemli bir ilçemiz. Bu nedenle ben Ürgüplüleri bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Gerçekten Ürgüplüye yapılan her hizmetin altında Ürgüplünün imzası da var. En son bütün ilçelerimizde özel idaremiz tarafından köylerde hizmet yapıldı, o yapılan hizmetlerin hepsi devlet tarafından yapıldığı halde Ürgüp’te Ürgüp halkı, Ürgüplü hemşerilerimiz köylerde yapılan hizmetlerde kendi imzasını bizimle birlikte devletle attı. Bu güzide okula katkı sağlayan Sağdıç ailesine şükranlarımı arz ediyorum, inşallah burada Türkiye Cumhuriyeti Devletinin İlerlemesi, gelişmesi ve büyümesi için yetişecek olan nesiller en iyi şekilde en ideal şartlarda yetişme imkânı elde edecekler sizlerin sayesinde. Ben burada emeği olan herkese tekrar teşekkür ediyor şükranlarımı arz ediyorum. Bu güzel eserin Ürgüp’e ve Ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı’da, okulun yapımını sağlayan Ayşe Dudu Sağdıç’a teşekkür etti. Kaymakam Balcı, “Ürgüp’te göreve başlayalı bir sene oldu.Göreve başladığımdan beri hayırseverlerin mesaisi ile uğraşıyorum ve bundan çok mutluyum. Veli Halıcı Amcamızla, Hanife Teyzemizle, Ayşe Teyzemizle, Veysel Amcamızla mesaimiz geçiyor. Ürgüp’teki okulların bir çoğunun hayırseverler tarafından yapılması tesadüf değil. Anadolumuzun bu kadim coğrafyamızda inanılmaz bir Anadolu kültürü var. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ve Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı tarafından hayırsever Ayşe Dudu Sağdıç’a plaket takdim edildi. Tören, protokol üyelerinin okulun açılış kurdelesi kesmesiyle son buldu. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.