banner461
banner195

Uşaklı Eşe Eğerci Yılın Annesi Seçildi

Kamuoyunda fedakâr anne olarak bilinen Uşaklı Eşe Eğerci, 1998'de şehit düşen oğlu Mustafa Eğerci'nin 15 yıl boyunca biriktirdiği maaşıyla oğlunun adına okul yapılması için bağışlamıştı.

Uşaklı Eşe Eğerci Yılın Annesi Seçildi
13 Mayıs 2013 Pazartesi 15:41

banner143
banner134

 Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde 1998'de vatani görevini yaptığı sırada çatışmada şehit düşen Mustafa Eğerci'nin Uşak'ta yaşayan annesi Eşe Eğerci ve babası Halil Eğerci, devletin şehitlik tazminatı olarak kendilerine verdiği 15 bin lirayı harcamayarak oğulları adına okul yaptırmak istemişlerdi. Eşi Halil Eğerci'yi de geçen yıl kaybeden Eşe Eğerci, yıllarca biriktirdikleri 250 bin lira ile oğlunun adına okul yaptırmaya karar verdi. Oğlunun adını yaşatmak isteyen Eşe Eğerci, Uşak Valiliği'ne başvurdu. Eğerci’nin biriktirdiği 250 bin lira ve Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 500 bin liralık desteği ile toplam 750 bin liraya Eşme merkez Üç Eylül Mahallesi'nde Anadolu İmam Hatip Lisesi binasına ek 12 derslikli okul binası yaptırılacak.

Bu fedakâr annemizin davranışı da Nevşehir Üniversitesi Rektörlüğünü hemen harekete geçirmiş ve alınan senato kararı ile Eşe Eğerci ‘Yılın Annesi’ seçilmiştir. Eşe Eğerci, ödülü kendisine takdim edilmek üzere üniversitemize davet edilmiştir. Ancak sağlık sorunları nedeniyle gelemeyeceğini ifade eden Eğerci’nin ödülü, Nevşehir Üniversitesinde 14.05.2011 tarihinde Nevşehir Meslek Yüksekokulu Kazakistan Konferans Salonunda Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan Anneler Günü Etkinliğinde gıyaben takdim edilecektir.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.