banner461
banner195

Uzmanından LYS’ye girecek öğrencilere önemli tavsiyeler

Nevşehirli eğitimci, Öğrenci koçu/Eğitim danışmanı Hasibe Arslan Öz, hafta sonunda LYS sınavına girecek olan öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Uzmanından LYS’ye girecek öğrencilere önemli tavsiyeler
17 Haziran 2016 Cuma 13:46

banner143
banner134
Öğrencilerin sınavda pozitif düşünmelerini, relax olmalarını öneren Öğrenci Koçu/ Eğitim danışmanı Hasibe Arslan Öz, LYS sınavının bir son değil, yeni bir başlangıç olarak algılanması gerektiğinin de altını çizdi.
Öğrencilerin sınav heyecanına kapılıp uzun süredir hazırlandıkları sınavın olumsuz geçmemesi ve umutların boşa gitmemesi için altın değerinde önemli tavsiyelerde bulunan Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı Hasibe Arslan Öz, “Sevgili 12. Sınıf öğrencileri, Her adım yeni bir umuttur. Bu pazar umutların için kocaman bir adım atmaya hazır mısın?. Hepiniz elinizden geleni fazlasıyla yaptınız ve büyük güne hazırlandınız. Bu hazırlıkların sınav anında uçup gitmemesi için birkaç tüyo; Matematikteki sorularının % 10 u (5 soru) çok kolay, % 20 si (10 soru) kolay, % 40 ı (20 soru) normal, % 20 si (10 soru) zor, % 10u (5 soru) çok zor. Sınavın başlamasıyla % 10luk ve % 20 lik kısmı seri bir şekilde çözmeye çalışın. Büyük ihtimalle sorun yaşamayacaksınızdır. Ama bunu yaparken işlem hatası yapmamaya özen gösterin. Tabiki bu sorular sıralı bir şekilde gelemeyebilir. Baktınız soruyu çözemiyorsunuz soruyla İnatlaşmayın. Yuvarlak içine alın ve diger soruya geçin. Yapamayacağınıza inandığınız soru varsa yuvarlak içine almayın çarpı atın ki turlama yaparken o soruyu tekrar okuyup zaman kaybetmeyin. Bütün soruları yapmasanız bile bütün soruları mutlaka görün. Korkmayın % 10 luk çok zor kısmı öğretmenleriniz bile çözerken zorlanacaktır. Moralinizi bozmayın. Bulduğunuz sonuç çıkmadıysa en yakını işaretleme gibi bir hataya düşmeyin. Ama şıkları ikiye indirmişseniz birini işaretleyebilirsiniz. (Umarim şansınız yaver gider.). Son olarak; pozitif düşünün, relax olun. LYS bir son değil, yeni bir başlangıç” diye konuştu.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.