banner461
banner195

Veliler % 15’lik zammın isyanında

Özel okullara öğrenci gönderen veliler, öğrenci servislerinin, devlet okulları ve özel okullara ayrı fiyat belirlemesinden şikâyetçi.

Veliler % 15’lik zammın isyanında
30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:58

banner143
banner134
Özel okullara öğrenci gönderen veliler, öğrenci servislerinin, devlet okulları ve özel okullara ayrı fiyat belirlemesinden şikâyetçi. Veliler, öğrenci servislerinin okul mesafelerini dikkate almadan fiyat belirlemelerine tepki gösteriyor. 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Kurban Bayramı tatilinin ardından velileri, okul alışverişi telaşı saracak ancak öğrenci ve veliler şimdiden telaşa düştü. Yeni dönemde, ders kitapları öğrencilere ücretsiz sunulurken, okulların verdiği listelerle kıyafet, ayakkabı, çanta ve kırtasiye ürünleri alışverişine başlayan veliler, bütçelerini zorlamayan uygun fiyatlı ürün arayışına girdi. Bir öğrencinin kırtasiye ve kıyafet masrafları bütçeleri sarsarken buna bir de servis ücretleri eklenince öğrenci velileri kara kara düşünmeye başlıyor. Her türlü zorluklara göğüs gererek çocuklarının en iyi eğitimi almasını isteyen veliler, zaman zaman ayrımcılık yapıldığı düşüncesiyle de çileden çıkıyor. Bunun en son örneği öğrenci servis ücretlerinde yaşandı. Veliler, servis ücretlerinde özel okul ve devlet okulu arasında fiyat farkı olmasına tepki gösteriyor. Velilerin tepkilerine neden olan en büyük faktör ise okulun özel olmasından kaynaklı fiyat belirlenmesi. Veliler, servis ücretlerinin okulların mesafelerine göre belirlenmesini veya tek ücret tarifesine geçilmesini istiyor. Kamuoyu vicdanının rahatlaması adına yetkililerden açıklama yapılması bekleniyor.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Boşboş - 10 ay önce
Eşitlik istiyorlarsa buyursunlar devlet okuluna herşeyin bir bedeli var.
Avatar
can - 10 ay önce
Allah ramet ilesin
Avatar
Yunus Hakyemez - 10 ay önce
Ya ödeyeceksin ya da yürüteceksin çocuğunu...
Avatar
Yılların şoförü - 10 ay önce
Allah askına memurlar maaşına zam geldiğinde hiç bu çok oldu fazlasını alın diyor mu acaba herkesin gücü şoföre yetiyor. Kimsenin mazotun sigortaların bandrollerin ve aracın diğer giderlerinden haberi yok zam oldu isyan kuyruğunda herkes. Önemli olan ne devlet okulu ne özel okul nede yapılan mesafe. Çocuğunuzu emanet ettiğiniz insanlar açlıktan ölsün istiyorsunuz. Herkesin hakettiğinin verilmesi gerek, bu parayı veriyoruz ama memnun değiliz hizmetten diyorsanız o zaman ilgili yerlerle görüşeceksiniz. Ben öğrenci servisi şoförü değilim ama yıllardır başka bi sektörde şöförüm kendime göre düşüncelerimi anlattım