banner461
banner195

“Vicdanların Sustuğu Yerdeyiz”

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, Nevşehir’de katıldığı bir toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Vicdanların Sustuğu Yerdeyiz”
21 Ocak 2014 Salı 09:30

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, Nevşehir’de katıldığı bir toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İşyeri temsilcileri İstişare Toplantısı Topuzluhan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya Eğitim-Bir’sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin’in yanı sıra Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda sendika işyeri temsilcisi katıldı.

Toplantıda konuşan Eğitimciler Birliği Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Eğitimcilere geleceğin inşasında büyük görevler düştüğüne dikkat çekti. Özdemir, “Son yıllarda yaşadığımız olaylar da bir kez daha göstermiştir ki, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen ailesine bu toprakların, bu milletin, bu ülkenin ihtiyacı var. Camiamız ülkenin her düştüğü sıkıntılı durumda ülke menfaatlerini, kendi menfaatlerinin önünde görmüştür. Sendikacılığın temeli işyerinde başlar. İşyerindeki başarılı çalışmalar bu hareketin başarısı için önemlidir. Şube yöneticilerimi ve ilçe temsilcilerimiz her an her yere ulaşamayabilirler. Netice de onlarda mesaiye tabi olan arkadaşlarımızdır. Bu nedenle işyeri temsilcilerimize daha büyük görevler düşüyor. Sendikamızda şube yöneticileri haftanın üç günü izin kullanarak okul ziyaretleri yapıyor” İfadelerinde bulundu.

Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, “Bir üstat çıkarların konuştuğu yerde, vicdanlar susar diyor. Tam o vicdanların sustuğu yerdeyiz. Biz Eğitimciler Birliği Sendikası olarak Vicdanları konuşturmalıyız. Bugün Suriye’de çocuklar açlıklarından ölüyorsa ve ülkemizde birileri rüşvet pazarlığı yapıyorsa kursaklarında kalsın. Ama birileri, emperyalistlerle birlikte olup ayak oyunları çekiyorsa onlarında elleri kırılsın. Biz burada taraf tutmayacağız. Hak, Hukuk neyse onu ifade edeceğiz” diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, Ülke gündemine dair değerlendirmelerinde Şu açıklamalarda da bulundu;

‘Zaman’ın Sözcü gibi olmasını kabul edemem’

“Ruhumuz isyan ediyor. Hizmet camiasına söz etmiyorum. Ancak abonesi olduğum Zaman Gazetesi ile Sözcü Gazetesi’nin aynı olmasını kabul edemem. İskilipli Atıf Hoca, bu memlekette İslam davası uğruna asıldı. Biz baştan beri dersaneler kapatılsın demedik. İhtiyaç ortadan kalksın, dersaneler kendiliğinden kapansın dedik.” diye konuştu.

‘Rüşvet alanın da, fitne çıkaranın da elleri kurusun’

Toplumun tüm kesimlerini vicdanlı olmaya ve vicdanlı düşünmeye davet eden Bilgin, konuşmasını şöyle devam ettirdi; “Söylesen faydası yok, sussan gönlün razı değil. Rüşvet alanın da verenin de elleri kurusun. Lakin, birileri Siyonistlerle el ele verip, bu ülkeye operasyon yapıyorsa, onların da elleri kurusun. Kafalarını yastığa koyunca haklıyız diyebiliyorlarsa, burada bir sıkıntı var.

‘Ben davamı birilerinin oğlunun sırtında bırakmam’

Haram yiyen her kimse boğazında kalsın. Ben 41 yıllık hayatımda sürdürdüğüm davamı, Zafer Çağlayan’ın oğlunun sırtına yüklemem. Cemaatin çıkarı, Ümmet’in çıkarı üzerinde olamaz.

‘İHH ve İHL üzerinden de oyun oynanıyor’

Son dönemde İHH ve İHL üzerinden de oyunlar oynanıyor. Varsa bir yolsuzluk yapan cezasını çeksin, ama İHH ve İHL üzerinden söz ettirmem.

‘Hırsıza hırsız, fitneciye de fitneci diyebilmeliyiz’

Hiçbir şeyi israf etmememiz gerektiği gibi, vicdanlarımızı da israf edemeyiz. Hırsıza hırsız, fitneciye fitneci diyebilmeliyiz. Net olmalıyız. Bu milletin al aşağı edilmesine izin vermeyeceğiz.  Müslüman’ın Müslüman’a yaptığına bakıp utanıyorum.  Ulusalcı faşistleri güldürmememiz lazım. Bu ülkede elitlerin eğitim sorunu yok, yoksulların eğitim problemi var. Biz değerlendirmemizi bu açıdan yapmalıyız. Fakir ve yoksullar cephesinden değerlendirmeliyiz.”Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
seyyah - 4 yıl önce
sizin göreviniz hükümet borazanlığı mı arkadaş
Avatar
öğretmen - 4 yıl önce
tamam anlaşıldıda,sayelerinde yetkili olduğunuz öğretmenlerin hiçmi sorunları yok,birazda eğitimcilerin sorunlarına ilgi duysanız asli işinizi hatırlamış olursunuz.
Avatar
milliyetçi - 4 yıl önce
hakikaten lafn bittiği yerdeyiz hocam,bu iş bitti hocam yemezler hocam az tarafsız olun hocam son dönemde olanlar için ayıptır,günahtır deyip istifanızı verin hocam o zaman bu millet sizi takdir eder hocam.yağcılıkla bir yere varamazsınız bu iş bitti hocam.
Avatar
Bayram Ulkat - 4 yıl önce @öğretmen
vekilin, tekrarına dilimin varmadığı ilahlaştırma konuşmasına cevap versenizya yazıklar olsun sizin gibi müslümanlara.