banner461
banner195

Yanlış Bilgiye İtibar Etmeyin

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, özel dershaneler ile özel Etüt merkezlerinin önümüzdeki eğitim öğretim yılına dair öğrenci alımı için sınav yaptıkları yönündeki duyumlara itibar edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

 Yanlış Bilgiye İtibar Etmeyin
31 Aralık 2014 Çarşamba 16:39

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, özel dershaneler ile özel Etüt merkezlerinin önümüzdeki eğitim öğretim yılına dair öğrenci alımı için sınav yaptıkları yönündeki duyumlara itibar edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Konuya dair bir basın açıklamasında bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Şimşek, “5580 Sayılı Kanuna eklenen 14/03/2014 tarih ve 6528 Sayılı Kanun ile geçici 5. Maddede Özel Dershaneler ile gerekli dönüşümü tamamlamayan Özel Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinin eğitim öğretim faaliyetleri 01/09/2015 tarihinde sona erecektir. Milli Eğitim Bakanlığına, görsel ve yazılı medyada bazı dershanelerin 2015-2016 Öğretim yılı için, Seviye Tespit Sınavı, Seviye Belirleme Sınavı vb. adlar altında sınav yaparak, bu sınav sonuçlarına göre öğrenci kayıt ettikleri yönünde duyumlar ve bilgiler ulaştığı bildirilmiştir. Özel dershaneler belirtilen kanun kapsamında 01/09/2015 tarihinde kapatılacağından öğrenci ve velilerin mağdur olmamaları için, bu gibi duyum ve yanlış bilgilere itibar edilmemelidir. Bu konuda öğrencilerimiz öğrenim gördükleri okul idaresi ile irtibata geçerek düzenlenmekte olan destekleyici ve hazırlayıcı kurslara kayıt yaptırabilirler” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.