banner461
banner195

Yazıhüyük Kasabasının Lise Arzusu

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde belediyenin girişimleri ile lisenin açılması gündemde.

Yazıhüyük Kasabasının Lise Arzusu
18 Mart 2013 Pazartesi 10:24

banner143
banner134

 Konuyla ilgili geçtiğimiz yıllarda girişimlerde bulunan ancak, müstakil bir bina temin edilemediği ve lisenin açılmasına yeterli öğrenci olmadığı gibi gerekçelerle girişimlerinden sonuç alamayan Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar yeniden aynı girişimlerine hız verdi.

Edinilen bilgiye göre Yazıhüyük belediye başkanı Çavdar’ın girişimleri bu kez sonuç verecek gibi. Zira, Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez beldesi ile Yazıhüyük beldesi arasında bir alana lise binası yapılarak her iki beldenin şimdilerde Derinkuyu ilçesine gitmek zorunda kalan lise öğrencilerinin bu okulda öğrenim görmesi ele alınıyor.

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’a göre Derinkuyu da lise öğrenimi gören 70 dolayında öğrencinin yanı sıra Suvermez Kasabasındaki lise öğrenimi görmek için yine Derinkuyu ilçesine giden öğrencilerin de eklenmesiyle lise açılması için gerekli sayı yakalanabilecek.

İl Milli Eğitim Müdürünün kapısını sık sık yoklayan Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’ın bu girişimlerine siyasilerin de destek olmasıyla yakın zamanda Yazıhüyük ve Suvermez arasında bir lise açılmasına bu kez olumlu bakıldığı belirtiliyor.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
suvermezli - 5 yıl önce
yazıhöyük belediye başkanı cengiz çavdarı tebrik ederim.