banner461

Yeni Dönemin Hazırlıkları Hızla Sürüyor

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesinde Eylül ayı ortasında başlayacak olan yeni eğitim öğretim dönemi planlamaları sürüyor.

banner503
 Yeni Dönemin Hazırlıkları Hızla Sürüyor
17 Ağustos 2015 Pazartesi 13:26

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesinde Eylül ayı ortasında başlayacak olan yeni eğitim öğretim dönemi planlamaları sürüyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Nevşehir eğitimini, Nevşehir eğitim çalışanlarını en iyi şartlara taşımak için kesintisiz çalışma yapan Türk Eğitim-Sen çalışmalarını Ağustos ayında da kesintisiz devam ettirmektedir. Bir İlin eğitiminde; Binalaşma durumu, okulların fiziki şartları, okulların sosyal ve sportif alanları, okulların kitaplık ve kütüphaneleri, sportif başarıları, sportif etkinlikleri, ulusal ve uluslar arası etkinlikleri ve başarıları, kültürel etkinlikleri başlıca önem arz eden konuların başarında gelmektedir. İdarenin iş ve işlemleri, eğitimcilerin kişisel ve özlük hakları, eğitimcilerin zorunlu veya isteğe bağlı yer  değişiklikleri, Nevşehir eğitimcilerinin yöneticilik atamaları, Nevşehir'in LYS ve TEOG  sınav sonuçları ve değerlendirmeleri, eğitim ile ilgili görüş ve düşünce çalışmaları, eğitimcilerin moral ve motivasyonunu artıcı çalışmalar, okulların yapmış oldukları sosyal  etkinlikleri destekleme çalışmaları gibi başlıklar da önem arz eden diğer konular olarak göze çarpmaktadır. Başta tüm bu önem arz eden konular ile ilgili Nevşehir eğitimcilerini, Nevşehir eğitimi ile ilgili her türlü bilgi ve verilerin arşivlenmesi çalışmalara devam eden şubemiz, başta eğitim olmak üzere değişik konularda bilgilendirme çalışmaları, üyelerimizin kişisel bilgilerin güncellenmesi çalışmaları gibi onlarca başlığı günlük haftalık, aylık takip eden ve  eğitim çalışmalarını sürdüren kurumsal anlayışımız devam ederken, şu günlerde ise değişik illerden Nevşehir'e atanan eğitimciler ve üyelerimizin iş ve işlemleri ile sürmektedir. Nevşehir ilinde STK ( Sivil Toplum Kuruluşu)  olarak eğitimin envanterini çok kapsamlı arşivleyen ve takip eden şubemiz ve sendikamız önümüzdeki günlerden itibaren de 2015-2016 Eğitim - Öğretim yılında gerçekleştireceği eğitim çalışmalarına son şeklini verecek ve kamuoyu ile paylaşacaktır” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.