banner461

YGS Öncesi Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mert Öğrenci ve Velilere Tavsiyelerde Bulundu

Kardelen Eğitim Kurumları Anadolu ve Fen Lisesi müdürü Mürsel MERT yaptığı açıklamada şunları söyledi.

banner503
YGS Öncesi Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mert Öğrenci ve Velilere Tavsiyelerde Bulundu
12 Mart 2016 Cumartesi 12:00

banner143
banner134
Kardelen Eğitim Kurumları Anadolu ve Fen Lisesi müdürü Mürsel MERT yaptığı açıklamada şunları söyledi.
YGS yaklaştıkça öğrencilerimizin kaygısı artıyor. Ölçülü kaygı öğrencilere olumlu etki ederken , ‘’ kesin kazanırsın , kazanmalısın , verdiğimiz emekleri boşa çıkarma ‘’ gibi sözler kaygı düzeyini daha çok artıracağından öğrencinin başarısını olumsuz etkileyecektir.
YGS, kişiliği veya başarıyı ölçen bir sınav değildir. Sınavın kazanılamamasıyla başarılı bir insan olunmadığı unutulmamalıdır. Çoçuğunuzun geleceğine dair beklentilerinizi sık sık dile getirmek , sınavı hayattaki en önemli dönüm noktası olarak ifade etmek öğrenci üzerindeki  kaygıyı artırır ve öğrenci üzerinde olumsuz etki oluşturur.
Öğrencilerimizin sınav öncesi dikkat etmesi gereken hususlar ise şunlardır ; Sorulara kolay soru diye yaklaşılmamalıdır. Çünkü daha çok hatalar böyle sorulardan çıkmaktadır. Bu sorulara dikkat edin , zihinden çözmeyin bu soruların rakamlarını mutlaka yazın. Sınav anında içinde bulunduğunuz ana odaklanın . Sınav dikkatinizin dağıldığı an 25-30 saniyelik molalar verin .Türkçe dersinde uzun paragraf sorularına önyargıdan çekinmeden yaklaşın. Takıldığınız soruları mutlaka geçin fazla zaman kaybetmeden turlama tekniği ile takıldığınız sorulara tekrar dönün. Sınavla ilgili olumsuz fikir ve düşünceler yerine olumlu fikirlerle kendinizi motive edin. Fiziksel ve psikolojik anlamda zarar verecek etkinliklerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Sınava girecek bütün öğrencilere başarılar diler , öğrencilerimizin sınav sonuçları ne olursa olsun velilerimizin öğrencilerimizi motive eden sözlerde ve davranışlarda bulunmasını temenni ederim.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.