banner461
banner195

YÖK, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İçin “Rektör Arıyor”

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) rektörlük için seçimlerin kaldırılmasının ardından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile birlikte 19 üniversiteye ilanla rektör arıyor.

YÖK, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İçin “Rektör Arıyor”
21 Kasım 2016 Pazartesi 13:48

banner143
banner134
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) rektörlük için seçimlerin kaldırılmasının ardından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile birlikte 19 üniversiteye ilanla rektör arıyor. YÖK´ün internet sitesindeki ilanda adaylar, ‘Rektör Adayı Bilgi Formu’nu doldurarak, akademik özgeçmişleri ve yayın listesiyle YÖK’e başvuracak.

OHAL kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile kaldırılan rektörlük seçimlerinin ardından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ilk kez 19 üniversite için “rektörlük ilanına” çıktı.

YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi.

"1. 18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi”  “Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi” “ Ardahan Üniversitesi” “Artvin Çoruh Üniversitesi” “Bartın Üniversitesi” “Batman Üniversitesi” “Bitlis Eren Üniversitesi” “Çankırı Karatekin Üniversitesi” “Gümüşhane Üniversitesi” “Hakkari Üniversitesi” “Iğdır Üniversitesi” “İzmir Bakırçay Üniversitesi” “İzmir Demokrasi Üniversitesi” “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi” “Kırklareli Üniversitesi” “ Kilis 7 Aralık Üniversitesi”“Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi” “Siirt Üniversitesi” ve “ Yalova Üniversitesi” ne rektör ataması yapılacaktır.

2. İlgilenenler 21.11.2016 tarihinden 28.11.2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulunabilirler.
3. Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde;
a) “Profesör” olarak en az üç yıl görev yapmış olması,
b) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması,
c) Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması,
şartları aranacaktır.
4. Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.
5. Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır.
Başvuruda kullanılacak "Rektör Adayı Bilgi Formu" ekte yer almaktadır.
Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir."

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.