banner461
banner195

Yol Arkadaşım Kitap Kampanyası

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü ve Basın ve Halkla İlişkiler Birimi öncülüğünde gerçekleştirilen “Yol Arkadaşım Kitap” kampanyası başladı.

Yol Arkadaşım Kitap Kampanyası
08 Mayıs 2014 Perşembe 10:49

banner143
banner134

 Yol Arkadaşım Kitap Kampanyasının başlangıç etkinliğine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz MYO Müdür Doç. Dr. Tuncay Bülbül, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan V. Özdemir Cingi, Basın ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörü Uzm. Mehmet Akbaş, birim personeli  Öğr. Gör. Fadime Şimşek İşliyen, Uzm. Mustafa İşliyen, Uzm. Taylan Vıraca, Salim Kürklü, Rıza Günaydın idari personel ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik, Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri Kafeterya Bölümünde gerçekleştirildi. Burada öğrencilerle bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve yaygınlaştırılması adına bu etkinliğin önemli bir adım olduğunu söyledi. Etkinliğe katılanlarla kitaplar üzerine sohbet eden Rektör Kılıç, kampanya kapsamında masalara bırakılan kitapları inceleyerek bir süre öğrencilerle birlikte kitap okudu. Rektörümüz, ilerleyen günlerde kampanyayla ilgili yeni adımların atılacağını ve bu kampanyanın büyüyerek devam etmesi için herkesin desteğine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Herkese kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan kampanyayla atıl durumdaki kitapların değerlendirilerek okurla buluşması hedefleniyor. Kampanya sayesinde üniversitemizin ve şehrimizin çeşitli yerlerine bırakılacak kitaplar, herkesin istifadesine sunulacak. Kitabın yeni sahibi kitabı okuduktan sonra istediği bir yere bırakarak kitabın başka kişilerle buluşmasını sağlayacak. Böylece bu kitaplar, okuru, banklarda, kantinlerde, hastanelerde, otobüslerde, otobüs duraklarında kısaca her yerde kitapla buluşturacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.