banner461
banner195

Yurt-Kur kayıtları E-Devlet üzerinden yapılacak

Yurt-Kur Nevşehir İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada yurt kayıtlarının nasıl yapılacağı, kayıt işlemlerinde nelerin yapılacağına dair bilgiler verildi.

Yurt-Kur kayıtları E-Devlet üzerinden yapılacak
02 Eylül 2016 Cuma 13:06

banner143
banner134
Yurt-Kur Nevşehir İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada yurt kayıtlarının nasıl yapılacağı, kayıt işlemlerinde nelerin yapılacağına dair bilgiler verildi.
16-22 Ağustos 2016 tarihleri arasında 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde ilk kez üniversiteye yerleşen öğrencilerin ve ara sınıf öğrencilerinin (normal öğrenim süresinde eğitimini tamamlayamayanlar dahil) yurt başvuruları alınmıştı. Başvuru işlemlerinin ardından değerlendirme süreci başladı.
Yerleştirme işlemleri, başvuruların ilgili kamu kurumları aracılığıyla incelenmesinin ardından gerçekleştirilecek ve en kısa sürede http://yurtkur.gsb.gov.tr internet sitemiz üzerinden ilan edilecek.
İlk Kayıt Ücretleri Ziraat Bankası Üzerinden Ödenecek
Sonuçların ilan edilmesinin ardından asil listeden yurt hakkı kazanan öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinde yer alan E-ÖDEMEekranından ilk kayıt ücretini ödeyecekler. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer almakta. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik çıkmakta. Güvence bedeli, yurttan kayıt sildirildiğinde iade edilecek.
Yurt ücretleri, yerleştirme işlemini takip eden aydan sonra aylık olarak ödenmeye devam edilecek. Yurtların aylık ücretleri, 150 ile 265 TL arasında değişmekte.
Yurt Kayıtları E-Devlet Üzerinden Yapılacak
Son iki yıldan bu yana yurt kayıt işlemleri için öğrencilere önemli kolaylıklar sağlanarak yurt müdürlüklerine bizzat başvurma zorunluluğu kaldırılmış ve işlemler, e-devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Ücretini ödeyen öğrencilerin yurt kayıt işlemleri, e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi Yurt Kayıt İşlemleri linkinden taahhütname onayı yapmaları ile gerçekleşmiş olacak. Onay işleminin yapıldığı gün, dileyen öğrenci yurtta kalmaya başlayabilecek. Yurt müdürlüklerimizin adres ve telefon numaraları internet sitemizde yer almaktadır. E-devlet üzerinden gerçekleştirdiğiniz kayıt işleminin ardından yurtta kalmaya başlamanız halinde yurt müdürlüğüne öğrenci belgesi ve en az 4 adet fotoğrafınızı teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında öncelik durumu kodlayan ve aile durumunda anne/baba yüzde 40 ve üzeri engelli olarak beyan eden öğrencilerin bu belgelerini yurt müdürlüklerine kayıt esnasında mutlaka teslim etmeleri önem taşımakta.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.