banner461
banner195

12,5 Milyarlık Dış Ticaret Fırsatı… Öncelik Anadolu İşadamlarında…

Karadeniz ekonomik işbirliği Ulusal Rusya Konseyi’nin Anadolu Temsilcisi İlter Sağırsoy yaptığı açıklamada Nevşehir deki , tüm işadamlarına çağrı yaparak Rusya’nın Kırım’ın yeniden yapılandırılması ve kalkındırılması için yaptığı 12,5 miyar avroluk hibe yardımdan pay kapmak için harekete geçmeye çağırdı.

12,5 Milyarlık Dış Ticaret Fırsatı… Öncelik Anadolu İşadamlarında…
16 Mart 2015 Pazartesi 10:13

banner143
Erciyes'e yüz bin Rus turist geliyor..
İlgili Galeriye Git
banner134

 12,5 MİLYARLIK RUSYA HİBESİNDEN PAY ALMAK İSTEYEN  NEVŞEHİRLİ İŞADAMLARINA  ÇAĞRI YAPILDI..

Karadeniz ekonomik işbirliği Ulusal Rusya Konseyi’nin Anadolu Temsilcisi  İlter Sağırsoy yaptığı açıklamada Nevşehir deki , tüm işadamlarına çağrı yaparak Rusya’nın Kırım’ın yeniden yapılandırılması ve kalkındırılması için yaptığı 12,5 miyar avroluk hibe yardımdan pay kapmak için harekete geçmeye çağırdı.

İlter Sağırsoy yaptığı açıklamada  şöyle dedi :

“ Rusya Kırım’a 12,5 milyar avro hibe hesabı açtı. Burada Kırım ın altyapı, kamu kurumları inşaatları, hastane okul ve yol inşaatları işleri var. Tarımsal yatırımlar ve tarım makineleri ile tarımsal gıda ürünleri alımları var, gıda alımları var,bir ülkenin yeniden ayağa kaldırılması için ne gerekiyorsa tümbu işlerde  ihtiyaç var. Dünya buraya akıyor. Ve ancak Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan yakınlaşması sonrasında Putin bu hibenin 4 milyar avrosunun Türkiyeli  yatırımcılara ve işadamlarına kullandırılması talimatını verdi. Bunun da yine büyük bir bölümü Anadolu işadamına ve yatırımcısına kullandırılacak. Bu nedenle Nevşehirli  yatırımcı ve işadamlarımızı 22 -27 mart arasında bölgeye yapılacak tesbit ve girişim amaçlı dış ziyaretimize davet ediyoruz. Bu fırsatı  kaçırmamak lazım. Zira şimdi buralarda müthiş imkanlar var, hem de devlet desteği ve garantisiyle. İlgilenen tüm işadamlarımız Nevşehir Ticaret Odası ve Nevşehir Ti caret Borsası  Genel Sekreterliklerinden bilgi alabilirler. Ziyaretimize başvuru için  5 gün  kaldı.  Ayrıca yine Kayseri’deki Lifos iş merkezi  11 nci kattaki, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Rusya Konseyi Bölge Temsilciğimizde yetkili Alfiye Kamolova’ya  başvuruda bulunabilir. Kendisi Türkçe de biliyor, tüm başvuru sahiplerine yardımcı olmaya da hazır.  Aynı zamanda yine Yönetim Kurulu üyelerimiz işadamlarından Metin Sönmez, Metin Çiğdem,  Yavuz Budak ve  Mustafa Çiğdem’den de bilgi alabilirler. Beni de doğrudan 0 535 343 82 82 numaralı cep telefonumdan arayabilirler. ”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.