banner461
banner195

2. Hijyen Eğitimi Tamamlandı

Nevşehir’de Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğü ile Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı tarafından organize edilen Hijyen Eğitimlerinin İkincisi tamamlandı.

2. Hijyen Eğitimi Tamamlandı
03 Nisan 2013 Çarşamba 18:52

banner143
banner134

 Nevşehir Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleştirilen ikinci hijyen eğitimine yaklaşık 200 dolayında esnaf ve çalışan katıldı.

Bilindiği üzere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek çeşitleri Tebliği” 4 Ocak 2012 tarihli ve 28163 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştı. Söz konusu tebliğin 10. maddesinde; Bu tebliği kapsamında faaliyet gösteren gıda işletmecileri sorumluluk alanları ile ilgili çalıştırdıkları personelin gıda hijyeni ile ilgili konularda eğitilmelerini sağlarlar hükmü gereği TESK ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan personel ile fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan personele, genel gıda hijyeni konularında eğitilmelerini sağlamak amacıyla bir “İşbirliği Protokolü” imzalanmış ve

Birliklerimiz bu konuda yetkili kılınmıştı. Bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Birlik Başkanlığı tarafından eğitimlere başlanmış, ilk etapta ekmek ve pide üretimi yapan firmaların işletmecileri ile üretim ve dağıtım kısımlarında çalışan personellerine yönelik eğitim verilmişti. Nevşehir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince düzenlenen hijyen eğitimlerinin ikincisi Nevşehir Ticaret Borsası Konferans Salonunda yapıldı.

Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.