banner461
banner195

2016 Yılı Çks Başvuruları Başladı...

2016 Tarımsal üretim yılı için ÇKS başvuruları başladı. 1 Eylül’den itibaren başlayan başvurular 30 Haziran 2016’da sona eriyor.

2016 Yılı Çks Başvuruları Başladı...
06 Ekim 2015 Salı 18:23

banner143
banner134

 2016 Tarımsal üretim yılı için ÇKS başvuruları başladı. 1 Eylül’den itibaren başlayan başvurular 30 Haziran 2016’da sona eriyor.

Nevşehir'de 2016 Tarımsal üretim yılı için ÇKS başvuruları ile ilgili çiftçilere çağrıda bulunan Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altınışık, başvurunun son tarihe bırakılmamasını istedi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altınışık, geçtiğimiz yıl çiftçilerin zamanında başvuru yapamamaları nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin oluşmaması için çağrıda bulundu.

Tarımsal desteklemelerden faydalanmanın ön şartı olan Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının 1 Eylül’de başladığını belirten Altınışık, kayıt ve güncellemelerini yapabilmeleri için üreticilerin, istenilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2016 tarihine kadar bağlı bulundukları İl, ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine ve ziraat odalarına başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi. 2016 yılı desteklemelerden çiftçilerin mutlaka yararlanması gerektiğine de işaret eden Altınışık, çiftçilerin gecikmeye mahal vermemeleri gerektiğini dile getirdi.

Tarımsal desteklemelerin çiftçinin can simidi olduğunu belirten Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altınışık, “2016 ÇKS kayıt dönemi başladı. 30 Haziran 2016 tarihinde sona erecek ÇKS kayıtlarını mutlaka yaptırmaları veya güncellemeleri gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl çok sayıda çiftçimizin zamanında başvuruda bulunmamaları nedeniyle bazı mağduriyetler yaşanmış girişimlerimiz sonrası başvuru süre uzatılmıştı. Benzer durumun tekrar yaşanmaması ve çiftçilerimizin ödemelerini gününde alabilmeleri için başvurularını son güne bırakmamalarını rica ediyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.