banner461
banner195

21 Yıllık Hayali Gerçek Oldu

Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar devam eden yol çalışmaları ve tamamlanan Ürgüp-Avanos yolu geçiş güzergâhıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

21 Yıllık Hayali Gerçek Oldu
19 Eylül 2013 Perşembe 10:56

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar devam eden yol çalışmaları ve tamamlanan Ürgüp-Avanos yolu geçiş güzergâhıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Avanos ve Ürgüp arasındaki bağlantı yolunun 5 ay süren çalışmanın ardından tamamlandığını söyleyen İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, Topaklı-Özkonak yolunda ise kültür bakanlığının da desteğiyle yol yapım çalışmasının devam ettiğini belirtti.

Genel Sekreter Tatar, Özkonak, Topaklı ve Kalaba arasındaki geçiş güzergahlarının da bakım ve onarımında son aşamaya gelindiği vurguladı.

Avanos-Ürgüp yolunun 21 yıllık görev süresince sürekli hayali olduğunu söyleyen Genel Sekreter Tatar, bölgede sürekli olarak büyük sıkıntılar yaşanıyordu ve sit alanı olmasından dolayı da müdahale edemiyorduk fakat Nevşehir valisi Ceylan ve Nevşehirli milletvekillerinin desteği ile 5 aylık bir çalışmanın ardından Avanos-Ürgüp yolunda asfalt çalışmasının da tamamlandığını söyledi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp - 5 yıl önce
çok mıcırlı takibi yapılmıyor süpürülmüyor. kaza yapma riski yüksek mıcırlardan dolayı
Avatar
olmuyor - 5 yıl önce
Yol dan ilkkez gectigimde mıcırlar yol kenarlarında oylece duruyordu hele birde önunuzde seyreden kamyonet varsa i§iniz zor süpürmek cok zor galiba sıcak asfalt sa dahazor.....
Avatar
KaRaM - 5 yıl önce
elimize saglık cok güzel olmuş vatana millete hayırlı olsun