banner461
banner195

9 Ayda 1000 Dolayında Tahlil Yapıldı

Sadece Nevşehir’in değil, bölgenin en önemli gıda tahlil laboratuarı olan Nevşehir Ticaret Borsası bünyesinde laboratuarına yılın geride kalan 9 aylık bölümünde ilgi yeni yoğundu.

9 Ayda 1000 Dolayında Tahlil Yapıldı
07 Ekim 2015 Çarşamba 17:02

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Sadece Nevşehir’in değil, bölgenin en önemli gıda tahlil laboratuarı olan Nevşehir Ticaret Borsası bünyesinde laboratuarına yılın geride kalan 9 aylık bölümünde ilgi yeni yoğundu.

Nevşehir Ticaret Borsası Gıda Tahlil Laboratuvarı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Ocak başından Eylül ayı sonuna kadar geçen süre içerisinde Toprak, yaprak ve su tahlillerine ilgi geçen sene ile aynı seviyede gerçekleşti.

9 aylık bölümde 1000’e yakın toprak, yaprak ve su tahlilinin gerçekleştirildiği söyleyen yetkililer, Sadece toprak tahlilinde 18 farklı analizin yapıldığı tahlil rakamlarının önümüzdeki 3 aylık süre içerisinde geçen yılın verilerini geride bırakmasının beklendiğini belirttiler.

Nevşehir ili genelinde olduğu gibi bölgede patates ekiminin geçen birkaç yıla nazaran artışıyla birlikte önümüzdeki yıllarda tahlil rakamlarının daha da artmasının beklendiği de bildirildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.