banner461

Acıgöl'de KOP Tarım Projeleri Hayat Buluyor

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde Karacaören kooperatifi gübre yönetimi projesi, Topaç kooperatifi Sarımsak soyma ve paketleme tesisi projeleri hayat buldu.

banner503
Acıgöl'de KOP Tarım Projeleri Hayat Buluyor
29 Mayıs 2019 Çarşamba 09:29

banner143
banner134

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde projeler hayat buluyor ihalesi tamamlanan Karacaören kooperatifi gübre yönetimi projesi makineleri teslim edilerek proje faaliyete geçirildi. Ayrıca Topaç kooperatifi Sarımsak soyma ve paketleme tesisi projesinin de ihalesi sonuçlanarak Aday Group firması ile sözleşme imzalanarak yolun sonuna gelinmiş ve makinelerin teslimatı beklenmektedir.

Acıgöl Tarım İlçe Müdürü Düzgün, KOP bölge kalkınma idaresi başkanlığı tarafından desteklenen bu projelerimiz ile bölgemizde kırsal alanda kalkınma reformu gerçekleşeceğine inanıyoruz kooperatiflerimizi KOP ile güçlendirerek çiftçimizin emeğinin değer bulmasını sağlayıp bölgede kalkınmanın hızlanmasını artıracağız.Çiftçimiz kooperatifine sahip çıkarak birlikte güçlü olmayı ve katma değeri olan nitelikli üretim yapıp doğrudan pazara sunarak birlikte büyüyecektir. Yunus Emre nin dediği gibi " bölüşürsek tok oluruz bölünürsek yok oluruz" düsturunu unutmadan üreterek çalışmalıyız

5 06 2019 tarihinde son bulacak olan KOP Mali destek çağrısına  Acıgöl İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü olarak yeni projeler ile başvurarak üretime destek olmaya devam edeceğiz diyerek çiftçilerimizin de proje anlamında fikirlerini almak istediklerini beyan etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.