banner461
banner195

Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi Hızla Büyüyor

150 hektar üzerine kurulu ve toplamda 101 hektarlık sanayi alanına sahip olan Nevşehir- Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi hızla büyümeye devam ediyor…

Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi Hızla Büyüyor
16 Nisan 2013 Salı 13:33

banner143
Acıgöl OSB / Nevşehir
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir- Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi,150 hektar üzerine kurulu ve toplamda 101 hektarlık sanayi alanına sahip olup 95 adet parsel bulunmaktadır. Bunlardan 31 adet parselin tahsisi yapılmıştır. Tahsisi yapılan arsalardan 7 adet firma faaliyete geçmiştir. Bu firmalarda toplam çalışan sayısı 260 Kişidir.11 firma inşaat aşamasında olup, 13 firmanın ise proje çalışmaları devam etmektedir. Şu an itibari ile 31 fabrikanın çalışmaya başlaması ile birlikte 260 olan çalışan sayısına 600 kişi daha eklenerek toplamda 860 kişiye çıkması beklenilmektedir.

Faaliyette olan firmalar Patates ve mısır cipsi imalatı, Gıda paketleme, Mobilya imalatı, Demir imalatı, Oto aksesuar, Kahvaltılık gevrek, Hurda ve metal işleri, Geri dönüşüm, inşaat halindeki ve proje aşamasındaki firmalar ısıcam imalatı ve cam işleme tesisi, Sac ve plazma kesim, büküm imalatı, Metal park bahçe ekipmanları ve çocuk oyun grubu imalatı, Mobilya ve eğitim araçları imalatı, Ahşap kapı ve pvc sistemleri imalatı, Sıcak dövme, kalıp ve otomotiv yedek parça üretim tesisi, Cıvata pulu imalatı tesisi, Yangın söndürme tüpleri ve sanayi tıbbi gazlar üretimi , Elektrik panel üretimi, Tarım makineleri imalatı, Biriket İmalat Makinası Yapımı, Söve harcı ile ESP Kaplama üretimi ve Kablo imalatı gibi değişik iş kollarında faaliyet göstereceklerdir.

Şu an organize sanayimizin atık su arıtma tesisi yapım çalışmalarına başlanılmış olup, yapımı devam eden Tuzköy-Acıgöl havaalanı yolu , Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren hattı ile ayrı bir önem kazanacak olan Nevşehir- Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi hızla gelişmesine devam etmektedir. Bölgeye yatırım yapacak olan sanayicilerimiz http://nevsehirosb.org.tr/ adresinden gerekli bilgileri alabilirler.

 

Nevşehir-Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi 150 hektar üzerine kurulu ve toplamda 101 hektarlık sanayi alanına sahip olup, 95 adet parsel bulunmaktadır. Bunlardan 31 adet parselin tahsisi yapılmıştır. Tahsisi yapılan arsalardan 7 adet firma faaliyete geçmiştir. Bu firmalardan toplam çalışan sayısı 260 kişidir. 11 firma inşaat aşamasında olup, 13 firmanın ise proje çalışmaları devam etmektedir. Şu an itibari ile 31 fabrikanın çalışmaya başlaması ile birlikte 260 olan çalışan sayısına 600 kişi daha eklenerek toplamda 860 kişiye çıkması beklenilmektedir.

 

Faaliyette olan firmalar patates ve mısır cipsi imalatı, gıda paketleme, mobilya imalatı, demir imalatı, oto aksesuar, kahvaltılık gevrek, hurda ve metal işleri, geri dönüşüm,İnşaat halindeki ve proje aşamasındaki firmalar ise, ısıcam imalatı ve cam işleme tesisi, saç ve plazma kesim, büküm imalatı, metal park ve bahçe ekipmanları ve çocuk oyun grubu imalatı, mobilya ve eğitim araçları imalatı, ahşap kapı ve pvc sistemleri imalatı, sıcak dövme, kalıp ve otomotiv yedek parça üretim tesisi, civata pulu imalatı tesisi, yangın söndürme tüpleri ve sanayi tıbbi gazlar üretimi, elektrik panel üretimi, tarım makineleri imalatı, biriket imalat makinesi yapımı, söve harcı ile ESP kaplama üretimi ve kablo imalatı gibi değişik iş kollarında faaliyet göstereceklerdir.

 

Şu an organize sanayimizin atık ve su arıtma tesisi yapım çalışmalarına başlanılmış olup, yapımı devam eden Tuzköy-Acıgöl havaalanı yolu, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren hattı ile ayrı bir önem kazanacak olan Nevşehir-Acıgöl Organize sanayi bölgesi hızla gelişmesine devam etmektedir. Bölgeye yatırım yapacak olan sanayicilerimiz http://nevsehirosb.org.tr/ adresinden gerekli geniş bilgileri alabilirler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yorgun adam - 5 yıl önce
evet çok hızlı büyüyor. 2000 yılından 2013 yılına kadar 7 fabrika açılmış. acıgölün nüfusu o zamanlar 6710 idi. şimdi 5830. bakın çok hızlı gelişmiş. nevşehirin sahip çıkması lazım ama o destek görünmüyor malesef.
Avatar
Yorgun adam - 5 yıl önce
çok geç kaldı bile.daha fazla destek olması lazım organize sanayiye.
Avatar
Teşekkür - 5 yıl önce
emeği geçen, nevşehir sanayisine gönül veren, bu uğurda haksız yere tenkid alan, birilerinin sırtına binerek pirim yapma çabaları karşısında memleket sevdasından vazgeçmeyen, merhumlardan ve yaşayanlardan allah razı olsun.
Avatar
Destek şart - 5 yıl önce @Yorgun adam
ben organizede yatırımcıyım yalnış bilmiyorsam burası 2001 de tescillenip 2007 yılında ancak altyapısı ihale edilerek 2009 yılında yatırıma hazır hale getirilmiş burası sadece acıgölün sorunuymuş gibi sadece acıgöl belediye başkanının sırtına yüklenmesi yanlış tüm nevşehir'in destek olması lazım
Avatar
Acıgöllü muhsin - 5 yıl önce @Destek şart
tüm nevşehirin destek olması gerekir diyorsun ya, tüm nevşehir boğaz köyündeki nevşehir organize sanayi bölgesine destek oluyor. 3 milletvekili, nevşehirdeki bütün sivil toplu kuruluşları, ticaret odası vs. hepsi boğazdaki osb için çalışıyor. bizim acıgöl belediye başkanıda tekrar aday olabilmek için bunların peşine düşmüş, sesi çıkmıyor, sayın çavuşoğlunun bütün çabası tekrar aday olabilmek, başka bir çabası yok. 10 yılık belediye başkanlığı döneminde acıgöl ne yapmış bir bakın ya. yollara renkli parke taşı döşemekle belediye başkanlığı olmaz. sayın çavuşoğlundan önceki belediye başkanı o zaman muhalefette olmasına rağmen acıgöl organize sanayi bölgesini kurdu. şimdi iktidar belediyesi ama bir adım bile atılmadı.
Avatar
Destek şart - 5 yıl önce @Acıgöllü muhsin
sayın kardeşim belediye başkanıyla sorunun ne bilmem bogazdakiler oraya gelsin anlamında söylemedim acıgöle dışardan yatırımcı lazım banane kilit taşından topragından ama şuda bi gerçek acıgöl köy olmaktan kurtulmuş
Avatar
murat topcu 0262 7511777 - 4 yıl önce
bölgenizdeki oyun grubu imalatcılarının adresini rica ediyoruz .info@ekoparkyapi.com.tr