banner461
banner195

Acıgöl OSB’de Güzel Gelişmeler

Nevşehir-Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi 150 hektar üzerine kurulu ve toplamda 101 hektarlık sanayi alanına sahip olup, 95 adet parsel bulunmakta. Bunlardan 31 adet parselin tahsisi yapıldı.

Acıgöl OSB’de Güzel Gelişmeler
19 Haziran 2013 Çarşamba 21:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir-Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi 150 hektar üzerine kurulu ve toplamda 101 hektarlık sanayi alanına sahip olup, 95 adet parsel bulunmakta. Bunlardan 31 adet parselin tahsisi yapıldı.

Tahsisi yapılan arsalardan 7 adet firma faaliyete geçti. Bu firmalardan toplam çalışan sayısı 260 kişi. 11 firma inşaat aşamasında olup, 13 firmanın ise proje çalışmaları devam etmekte. Şu an itibari ile 31 fabrikanın çalışmaya başlaması ile birlikte 260 olan çalışan sayısına 600 kişi daha eklenerek toplamda 860 kişiye çıkması bekleniyor.

Faaliyette olan firmalar patates ve mısır cipsi imalatı, gıda paketleme, mobilya imalatı, demir imalatı, oto aksesuar, kahvaltılık gevrek, hurda ve metal işleri, geri dönüşüm ,İnşaat halindeki ve proje aşamasındaki firmalar  ise, ısıcam imalatı ve cam işleme tesisi, saç ve plazma kesim, büküm imalatı, metal park ve bahçe ekipmanları ve çocuk oyun grubu imalatı, mobilya ve eğitim araçları imalatı, ahşap kapı ve pvc sistemleri imalatı, sıcak dövme, kalıp ve otomotiv yedek parça üretim tesisi, civata pulu imalatı tesisi, yangın söndürme tüpleri ve sanayi tıbbi gazlar üretimi, elektrik panel üretimi, tarım makineleri imalatı, biriket imalat makinesi yapımı, söve harcı ile ESP kaplama üretimi ve kablo imalatı gibi değişik iş kollarında faaliyet gösterecekler.

Şu an organize sanayinin atık ve su arıtma tesisi yapım çalışmalarına başlanılmış olup, yapımı devam eden Tuzköy-Acıgöl havaalanı yolu, Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren hattı ile ayrı bir önem kazanacak olan Nevşehir-Acıgöl Organize sanayi bölgesi hızla gelişmesine devam ediyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.